domino_pak4

PAKIET gier domino

Typ: Zestaw
24,00 zł

Cena sprzedaży netto: 19,51 zł
W skład pakietu wchodzą 4 pudełka (8 części).

Opis

Cena promocyjna 24 zł obowiązuje do wyczerpania zapasów!

W skład pakietu wchodzą 4 pudełka czyli łącznie 8 części:
Gra domino "Znam sylaby" Cz. 3 i 4 - zestaw Tata - czytaj więcej   
Gra domino "Znam sylaby" Cz. 5 i 6 - zestaw Pompon - czytaj więcej
Gra domino "Znam sylaby" Cz. 7 i 8 - zestaw Misia - czytaj więcej
Gra domino "Znam sylaby" Cz. 9 i 10 - zestaw Kaju - czytaj więcej


Zasada gry w domino jest znana od dawna. Obecnie występuje wiele jego odmian. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu środowiska terapeutów, nauczycieli i rodziców stworzono serię domin dwusylabowych pt. “Znam sylaby”. Seria domin wspomaga rozwój funkcji poprawnej wymowy, ćwiczy spostrzegawczość wzrokową oraz doskonali analizę i syntezę słuchową wyrazów. Domino przeznaczone jest również do wspomagania początkowej nauki czytania.
Wyrazy w dominie to rzeczowniki w mianowniku liczby pojedynczej lub mnogiej.
Domina można wykorzystać w gabinetach logopedycznych, w zajęciach pozalekcyjnych, w przedszkolu czy w domu. Są doskonałym urozmaiceniem zarówno zajęć indywidualnych, jak i grupowych.

Zasady gry
W grze mogą brać udział dwie, trzy lub cztery osoby. Kartoniki domina należy rozdać wszystkim graczom i ułożyć sylabami do dołu. Następnie jeden z graczy wybiera dowolny kartonik i układa na środku stołu. Kolejni gracze, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, wyciągają po jednym kartoniku. Jeżeli wybrana sylaba tworzy z ułożoną na stole wyraz gracz dokłada ją do ułożonego „węża”. Jeżeli sylaby nie pasują do żadnego końca „węża”, gracz zabiera kartonik.
W przypadku, gdy wszystkie kartoniki zostały odkryte, a gracze jeszcze je posiadają, następuje odjęcie kartoników z dowolnego końca „węża” aby dopasować pozostałe sylaby, które jeszcze znajdują się u graczy.
Wygrywa osoba, która pierwsza wyłoży na środek wszystkie posiadane obrazki.

 Wykaz słów:

 

Wykaz słów

 

 

Wróć do: inne