Domino_wyrazowe__4f33949f1025a

Gra domino, część 3 i 4

Typ: Gra planszowa
10,90 zł

Cena sprzedaży netto: 8,86 zł
Część 3 - wyrazy 2x3 Część 4 - wyrazy 3x2

Opis

Zasada gry w domino jest znana od dawna. Obecnie występuje wiele jego odmian. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu środowiska terapeutów, nauczycieli i rodziców stworzono serię domin dwusylabowych pt. “Znam sylaby”.Seria domin wspomaga rozwój funkcji poprawnej wymowy, ćwiczy spostrzegawczość wzrokową oraz doskonali analizę i syntezę słuchową wyrazów. Domino przeznaczone jest również do wspomagania początkowej nauki czytania.
Wyrazy w dominie to rzeczowniki w mianowniku liczby pojedynczej lub mnogiej.
Domina można wykorzystać w gabinetach logopedycznych, w zajęciach pozalekcyjnych, w przedszkolu czy w domu. Są doskonałym urozmaiceniem zarówno zajęć indywidualnych jak i grupowych.


Zasady gry
W grze mogą brać udział dwie, trzy lub cztery osoby. Kartoniki domina należy rozdać wszystkim graczom i ułożyć sylabami do dołu. Następnie jeden z graczy wybiera dowolny kartonik i układa na środku stołu. Kolejni gracze, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, wyciągają po jednym kartoniku. Jeżeli wybrana sylaba tworzy z ułożoną na stole wyraz gracz dokłada ją do ułożonego „węża”. Jeżeli sylaby nie pasują do żadnego końca „węża”, gracz zabiera kartonik.
W przypadku, gdy wszystkie kartoniki zostały odkryte, a gracze jeszcze je posiadają, następuje odjęcie kartoników z dowolnego końca „węża” aby dopasować pozostałe sylaby, które jeszcze znajdują się u graczy.
Wygrywa osoba, która pierwsza wyłoży na środek wszystkie posiadane obrazki.


Wykaz wyrazów:

Część 3
2x3
Część 4
3x2

palec

pasek

balon

fotel

rower

lisek

walec

rumak

kolec

konik

korek

serek

lasek

kolor

kabel

komar

patyk

kucyk

brama

zboże

kłosy

wargi

miska

kolba

wanna

wrota

rolki

farma

sanki

kraty

karma

barwa

wieża

łyżka

rózga

nieboWróć do: inne