Logopedzi chętnie szukają nowych, ciekawych narzędzi, które zachęcałyby pacjentów do rzetelnej pracy podczas zajęć. Najbardziej wymagającymi pod tym względem pacjentami są oczywiście dzieci, które zdecydowanie wolą bawić się, niż uczyć. Na szczęście specjalistom z pomocą przychodzą sklepy logopedyczne, które oferują nowoczesny asortyment diagnostyczny, jak i terapeutyczne.

Testy diagnostyczne

W przypadku niecierpliwych maluchów samo przeprowadzenie testów logopedycznych może być sporym wyzwaniem. W naszym sklepie logopedycznym specjaliści pracujący z dziećmi mogą znaleźć dedykowane dla nich testy diagnostyczne, które mają atrakcyjną dla maluchów formę. Każde zadanie ma formę zabawy. Maluchy mają do dyspozycji „zabawki” (np. łyżeczka, okulary, zegarek), które tak naprawdę są pomocami diagnostycznymi. W zestawie znajduje się też  wiele materiałów obrazkowych i tekstowych, ułatwiających współpracę z dzieckiem.

Nauka przez zabawę

Nasz sklep oferuje też wiele narzędzi pomocnych podczas prowadzenia terapii. Znajdują się w nim uwielbiane przez dzieci logopedyczne gry planszowe, specjalne karty i domina. Logopedzi znajdą w nim także wiele ciekawych książek, które pochłaniają maluchy bez reszty. Znajdzie się też coś dla szkrabów, które nie wyobrażają sobie życia bez komputera. Oferujemy logopedyczne programy programu komputerowe, dzięki którym maluch ćwiczy, grając w gry i rozwiązując proste zadania. Podczas terapii dzieci chętnie ćwiczą z pomocą różnego rodzaju akcesoriów. Oferujemy różnego rodzaju „dmuchajki” i styropianowe piłeczki, służące do gimnastyki aparatu mowy. W sklepie można znaleźć również logopedyczne gryzaki oraz kubeczki, dzięki którym dziecko może ćwiczyć żuchwę, ssanie i retrakcję języka. Jednym z często wybieranych przez logopedów produktów jest zabawka przypominająca mały megafon, który zachęca do mówienia nawet najbardziej nieśmiałe dzieci. Wielu specjalistów nie wyobraża sobie też pracy z maluchem bez małego lusterka (bezpiecznego dla dzieci), w którym maluch może podglądać pracę swojego aparatu mowy.