SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Giełkot, jak rozumieć osoby mowiaca niewyraznie  
Od Poniedziałek, 30.10.2017 -  10:00
Do Wtorek, 31.10.2017 - 16:00
Odsłon : 642  

 

Temat:

„Giełkot, jak rozumieć osoby mowiaca niewyraźnie”

Prowadzący:

Manon van der Aa-Spruit

Forma:

warsztaty

Termin:

29-30.10.2017

Godziny zajęć:

10.00-17.00 [niedziela]

9-16 [poniedziałek]

Miejsce :

Inkubator Kultury, ul. Woj. Polskiego 90, Szczecin

Cena:

450 zł

Organizator:

Fundacja HALO

www.fundacjahalo.pl

agnieszka@fundacjahalo.pl

517-262-534

Dla kogo przeznaczona jest konferencja?

Niewiele osób wie, czym jest giełkot. Giełkot, podobnie jak jąkanie, jest jednym z zaburzeń mowy. Nie ma osoby mówiącej na 100% płynnie. Każdy z nas powtarza sylaby, słowa lub poprawia zdania. Giełkot to nie tylko szybki sposób mówienia, ale również dość skomplikowane zaburzenie niepłynności mowy. Ma cechy podobne do jąkania i z tego powodu nieraz nie jest dobrze zdiagnozowane. Osoba z giełkotem mówi w szybkim i/lub nieregularnym tempie, może nie akcentować słów, powtarza sylaby, głoski i słowa, wobec czego można mieć problemy ze zrozumieniem osoby z giełkotem. Dzięki badaniom z ostatnich latach nasza wiedza dotycząca giełkotu jest coraz większa i coraz więcej terapeutów jest w stanie poprawnie zdiagnozować i pomóc osobie z giełkotem. Po warsztacie będą Państwo w stanie dokładnie zidentyfikować, które symptomy mają znaczenie podczas diagnozy (różnicowej). Poza tym dowiedzą się Państwo, jak zaplanować i przeprowadzić skuteczną terapię u osób z giełkotem. Poznają Państwo również program komputerowy, który można używać w diagnozie i terapii giełkotu. To dwudniowe szkolenie jest przeznaczone dla logopedów, będzie prowadzone w niewielkiej grupie, w formie warsztatowej. Szkolenie będzie prowadzone w j. polskim. Prowadząca prosi o przyniesienie ze sobą laptopów na szkolenie. Ilość miejsc ograniczona.

Dla każdego uczestnika przewidujemy certyfikat i materiały szkoleniowe. Zapraszamy.

 

Manon van der Aa-Spruit

Manon van der Aa-Spruit – od 1995 roku pracuje jako Logopeda, a od 1997 roku specjalizuje się w zaburzeniach płynności mowy. Prowadzi gabinet logopedyczny – terapii jąkania. Jej zawodowa pasja to praca z ludźmi z zaburzeniami płynności (jąkanie i giełkot) i z dziećmi z FASD. Wykłada na uniwersytetach dla logopedów w Niemczech i Holandii. Pracuje różnymi metodami, np. według Davida Shapiro, Lidcombe, Generating Fluent Speech (Barbara Dahm), Guitar, Conture, Riley & Riley, Sheehan, RET (Terapia Racjonalno-Emocjonalna), NLP, itd. Odbyła specjalizacje na warsztatach u renomowanych terapeutów i profesorów z całego świata. Prowadzi sesje indywidualne i grupowe. Uczestniczy i wykłada na konferencjach i warsztatach logopedycznych oraz kongresach osób jąkających się, między innymi w Holandii, Belgii, Kanadzie, Danii, Portugalii, Bułgarii, Niemczech, Polsce, Francji, Anglii. Jej zawodowa pasja to praca z ludźmi z zaburzeniami płynności (jąkanie i giełkot) i z dziećmi z FASD. Wykłada dla logopedów na uniwersytetach w Niemczech i Holandii.

Miejsce Szczecin
Kontakt email: agnieszka@fundacjahalo.pl, 517-262-534