SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Diagnoza i terapia jąkania u dzieci i młodzieży – praktyczny warsztat terapeuty jąkania  
Sobota, 20.05.2017, 09:00 - 17:00
Odsłon : 254  

 

 Temat:

Diagnoza i terapia jąkania u dzieci i młodzieży – praktyczny warsztat terapeuty jąkania

Prowadzący:

mgr Aleksandra Jastrzębowska-Jasińska

Forma:

szkolenie

Termin:

20.05.2017 [sobota]

Godziny zajęć:

9.00-17.00

Miejsce :

Radom

Cena:

260zł

Organizator:

Kst Projekt Tomasz Trybuła

szkolimy.radom@gmail.com

tel. 514 071 642

 

Szkolenie przeznaczone dla logopedów i psychologów pragnących poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą diagnozy i terapii jąkania u dzieci i młodzieży.

Program szkolenia:

  1. Jąkanie wczesnodziecięce – jak je rozpoznać?
  2. Przyczyny i teorie jąkania
  3. Czynniki ryzyka w jąkaniu wczesnodziecięcym
  4. Diagnoza jąkania u dzieci i młodzieży (zaprezentowanie i omówienie zastosowania testów i kwestionariuszy na przykładach)
  5. Metody terapii jąkania u dzieci w wieku przedszkolnym (przegląd dostępnych metod, pomoce potrzebne do terapii, propozycje ćwiczeń, zasady współpracy z rodzicami, zwrócenie uwagi na psychologiczne aspekty terapii) – omówienie metod i zastosowanie ich w praktyce
  6. Metody terapii jąkania u dzieci w wieku szkolnym i młodzieży (metody mówienia bardziej płynnego i jąkania bardziej płynnego, schematy ćwiczeń, zasady włączania rodziców w terapię, proponowane pomoce do terapii)- omówienie metod i zastosowanie ich w praktyce
  7. Programowanie terapii jąkania u dzieci i młodzieży – kiedy i jakie działania podejmować? Studia przypadków.

 

Prowadząca: mgr Aleksandra Jastrzębowska-Jasińska - ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika specjalna: Logopedia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Obecnie jest studentką ostatniego roku studiów na kierunku Psychologia oraz studiów podyplomowych z neurologopedii i wczesnej interwencji logopedycznej. Ukończyła wiele warsztatów i szkoleń z zakresu jąkania, dykcji i emisji głosu, sztuki wystąpień, nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną oraz integracji sensorycznej. W zakresie jąkania szkoliła się u: dr Katarzyny Węsierskiej, dr Mieczysława Chęćka, dr Krzysztofa Szamburskiego, mgr Róży Sobocińskiej oraz Petera Schneidera.
Doświadczenie w terapii jąkania zyskała odbywając staż w poradni psychologiczno-pedagogicznej „TOP” w Warszawie, pracując w warszawskich przedszkolach  i szkołach oraz prowadząc terapię w gabinecie mowiedobrze.pl. Pracuje metodami: Palin PCI, Mini-kids, metodą Charlesa Van Ripera, metodą zmodyfikowanego programu psychofizjologicznej terapii Mieczysława Chęćka, metodą wystukiwania sylab Krzysztofa Szamburskiego. Do swojej pracy włącza również wiele technik psychologicznych i wspomagających. Prowadzi diagnozę terapii u dzieci, młodzieży oraz u osób dorosłych. Współprowadzi również warszawski Klub J.
 Koncentruje swoje zainteresowania naukowe i zawodowe wokół logopedii i psychologii łącząc w pracy te dwie kompetencje. Prowadzi wiele projektów naukowych, występuje na konferencjach naukowych prezentując wyniki swoich badań oraz organizuje konferencje logopedyczne: Europejski Dzień Logopedy-Odczulamy jąkanie, Europejski Dzień Logopedy-Logopeda Artystą mowy oraz Neuromowa, czyli człowiek widziany okiem neuropsychologa i neurologopedy. Publikuje również artykuły dotyczące wyników swoich badań nad psychologicznymi i logopedycznymi aspektami jąkania u dzieci i dorosłych w: Forum Logopedycznym oraz publikacjach pokonferencyjnych: Zaburzenia płynności. Teoria i praktyka, Edukacja. W kręgu mowy, języka i komunikacji, Oblicza logopedii. W zeszłym roku otrzymała grant Gene J. Brutten Fluency Disorders Fund za działalność naukową w uznaniu jej zasług i zaangażowania w dziedzinie zaburzeń płynności mowy.

 

Miejsce Radom
Kontakt email: szkolimy.radom@gmail.com, tel. 514 071 642