SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Obsługa oraz wykorzystanie programu MÓWik w terapii osób niemówiących  
Sobota, 4.02.2017, 09:00 - 15:30
Odsłon : 375  

Tematyka:

Diagnoza systemu komunikacji w zakresie sprawności językowej, pragmatycznej i semantycznej
Tworzenie pomocy komunikacyjnych na bazie programu MÓWik dla użytkowników komunikacji AAC na różnych poziomach rozwoju językowego
Wsparcie rozwoju i terapii mowy czynnej za pomocą systemów komunikacji wspomagającej

Organizator:

DICO Spółka Cywilna

Miejsce:

Novotel Marina ul. Jelitkowska 20, 80-342 GDAŃSK

Termin:

04.02.2017 r. (sobota), godz. 09.00-15.30

Program:

Obsługa programu MÓWik

Diagnoza umiejętności językowych osoby niemówiącej

Projektowanie słownictwa dla poziomu Dziecko 1

Projektowanie słownictwa dla poziomu Dziecko 2

Projektowanie słownictwa dla poziomu Dorosły

Analiza przypadków, pytania, dyskusja

Uczestnicy będą mogli :

  • uporządkować i pogłębić swoją wiedzę na temat rozwoju komunikacji dzieci i dorosłych z poważnymi problemami w komunikowaniu się.
  • poznać możliwości wykorzystania tabletów w terapii i życiu codziennym osób niepełnosprawnych.
  • poznać etapy rozwoju językowego w przypadku korzystania z systemu AAC.
  • poznać sposoby doboru słownictwa w zależności od wieku, płci, poziomu poznawczego i komunikacyjnego pacjenta/ucznia.
  • zapoznać się z pragmatyczno-gramatycznym modelem pomocy do porozumiewania, wykorzystywanym zarówno w książkach do porozumiewania się, jak i tablicach dynamicznych.
  • praktycznie przećwiczyć zdobyte umiejętności w trakcie tworzenie tablic komunikacyjnych na tabletach.
  • poznać nowe sposoby i metody pracy z osobami z zaburzeniami w komunikacji (autyzm, afazja, dyzartria, upośledzenie umysłowe).
  • poznać sposoby wspierania rozwoju mowy i języka za pomocą obrazowania języka.
  • nauczyć się dobierać odpowiedni poziom tablic dynamicznych MÓWik do możliwości i potrzeb użytkowników.

Uczestnicy w czasie szkolenia będą mogli korzystać z tabletów z MÓWikiem zapewnionych przez organizatora lub swoich własnych urządzeń.

Koszt szkolenia: 250 zł/osobę. 10% zniżki dla osób posiadających program (1 osoba/1 program) Cena zawiera udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie ukończenia kursu.

Rejestracja:

Przez formularz kontaktowy http://www.mowik.pl/szkolenia.php, mailowo biuro@mowik.pl lub telefonicznie 535 500 717.

Prowadzący:

Ewa Przebinda – pedagog i logopeda, terapeutka AAC, absolwentka podyplomowych studiów „Alternatywne i wspomagające metody porozumiewania się dzieci niepełnosprawnych” (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie). Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu AAC (m.in. kurs Blissa I i II stopnia, kurs Makaton, szkolenia dt wykorzystania technologii komputerowej w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi), przez 5 lat była redaktorem Biuletynu Stowarzyszenia Mówić bez Słów, od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu między innymi komunikacji alternatywnej we współpracy z Fundacją Szkoła bez Barier i Stowarzyszeniem Mówić bez Słów – przeszkoliła już kilkaset osób. Od kilku lat współpracuje z Centrum Metod Alternatywnych w Szczecinie, prowadząc wykłady na organizowanych tam konferencjach szkoleniowych. Jest autorką publikacji oraz wystąpień na konferencjach (m. in. Krajowa Konferencja AAC w 2005 r. w Krakowie – wystąpienie, członek komitetu merytorycznego, redaktor publikacji „Gestem-Obrazem-Słowem”; Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Rain Man jest wśród nas” Współczesne formy pomocy osobom z autyzmem w ujęciu systemowym w 2008 r. w Krakowie – wystąpienie na temat wykorzystania AAC w pracy z dziećmi z autyzmem).
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi z zaburzeniami komunikacji: jako nauczyciel i terapeuta w Zespole Szkół Specjalnych nr 11, al. Dygasińskiego 25 w Krakowie, pedagog i logopeda w Zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju, al. Dygasińskiego 25, pedagog i logopeda w Poradni dla Dzieci z Autyzmem ul. Zacisze 7 w Krakowie. Współtwórca programu MÓWik.

Miejsce GDAŃSK
Kontakt  eamil: biuro@mowik.pl, tel. 535 500 717