SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Fizjologiczna metoda terapii logopedycznej w przypadku zaburzeń ustnej fazy polykania, oddychania i artykulacji u dzieci od 4 roku życia  
Sobota, 30.05.2015, 09:00 - 18:00
Odsłon : 619  

 

 

Temat:

 Kurs „Fizjologiczna metoda terapii logopedycznej w przypadku zaburzeń ustnej fazy polykania, oddychania i artykulacji u dzieci od 4 roku życia

Prowadzący:

Danuta Pluta - Wojciechowska prof. UŚ, dr hab.

Forma:

Kurs

Termin:

30.05.2015

Godziny zajęć:

9.00-18.00

Miejsce :

Katowice,  ul. Bażantów 4/2, osiedle Bażantów

Cena:

350zł

Organizator:

Fundacja In Corpore, www.centrumincorpore.pladres email: fizjoterapia@centrumincorpore.pl, telefon 882024648

 

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

 logopedów i neurologopedów
 pedagogów specjalnych i psychologów pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi
 lekarzy

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników  w praktyczne umiejętności diagnozy i terapii logopedycznej w przypadku zaburzeń ustnej fazy połykania, oddychania i artykulacji. 
Bazą umiejętności praktycznych stanie się zapoznanie uczestników z założeniami fizjologicznego podejścia do terapii zaburzeń kluczowych czynności prymarnych, jakimi są jedzenie, picie i oddychanie.


Danuta Pluta - Wojciechowska -  doktor habilitowany (językoznawstwo stosowane, specjalność logopedia), profesor UŚ w Zakładzie Socjolingwistyki i Społecznych Praktyk Komunikowania. Główne zainteresowania naukowe dotyczą zaburzeń mowy u dzieci z wadą w obrębie środkowej części twarzoczaszki, z zaburzeniami czynności biologicznych, takich jak oddychanie i przyjmowanie pokarmów. Autorka prowadzi badania mowy w dyskursie zaburzonym wykorzystując ujęcie związane z lingwistyką kognitywną i socjolingwistyką. 
Danuta Pluta-Wojciechowska zajmuje się również patofonetyką związaną w szczególności z zaburzeniami realizacji fonemów warunkowanych konstytucjonalnie, a także teorią i metodyką dyslalii. Jest redaktorem naczelnym rocznika „Forum logopedyczne”, członkiem Komisji Zaburzeń i Rozwoju Języka Komitetu Językoznawstwa PAN, od trzech kadencji aktywnym członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, a od czerwca 2011 roku - zastępcą Przewodniczącego Zarządu Głównego PTL.

Program :

Program warsztatów  (10 godzin):
1. Rozwój czynności prymarnych w ontogenezie.
2. Transformacja połykania. O problemach nierozstrzygniętych.
3. Prototypy biomechaniczne a artykulacja
4. Diagnoza oddychania i połykania w aspekcie pracy języka w fazie ustnej z perspektywy logo-pedyczno-ortodontycznej.
5. Programowanie logopedycznej terapii w przypadku zaburzeń połykania i oddychania na tle in-nych czynności zespołu orofacjalnego.
6. Rewizja logopedycznych ćwiczeń tzw. pionizacji języka. Proste i złożone ćwiczenia warg i języka.
7. Etapy ćwiczeń, rodzaje ćwiczeń, nauka oddychania i  połykania.
8. Zajęcia praktyczne.

 

 

Miejsce Katowice
Kontakt adres email: fizjoterapia@centrumincorpore.pl, telefon 882024648