SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

SOCJOTERAPIA W NURCIE POZNAWCZO-BEHAWIORALNYM. Program korekcji zachowań dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania i ADHD - scenariusze zajęć grupowych, elementy TZA.  
Od Piątek, 22.05.2015 -  10:00
Do Sobota, 23.05.2015 - 15:00
Odsłon : 675  

SOCJOTERAPIA W NURCIE POZNAWCZO-BEHAWIORALNYM. Program korekcji zachowań dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania i ADHD - scenariusze zajęć grupowych, elementy TZA.

 

Szkolenie przeznaczone jest dla terapeutów, pedagogów i psychologów poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz dla psychologów i pedagogów szkolnych i pracowników świetlic socjoterapeutycznych.

Przewidywany termin: 22-23 maja 2015r. (piątek, sobota)

Przewidywane godziny:piątek: 10:00-17:30

sobota: 09:00-15:00

Miejsce: CWRO (Warszawa ul. Woronicza 15 lok. 100)

Koszt: 350zł

Organizator: Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości Sp. z o.o. ul. Woronicza 15 lokal 100, 02-625 Warszawa
                   tel.  22 847-95-42  fax.  22 847-95-41  e-mail: cwro@cwro.edu.pl http://www.cwro.edu.pl

 

Program szkolenia część I:

· Zajęcia grupowe jako forma terapii usprawniającej mechanizmy samokontroli – wykład

· Jak prowadzić grupę? – wskazówki dla terapeutów

· Scenariusze zajęć grupowych

( praca z ciałem jako podstawowa forma samoświadomości i samokontroli, ćwiczenia koncentracji uwagi, ćwiczenia wpływające na rozwój refleksyjności i kontrolę zachowań, monolog wewnętrzny)

· Poznawczo-Behawioralny trening zachowań:-ćwiczenia percepcji normy-wprowadzenie do analizy behawioralnej tzw. trudnej sytuacji-przygotowanie do autoinstrukcji-blokujące autostwierdzenia-ćwiczenia samoobserwacji

 

  • Analiza sytuacji prowokującej do agresji w modelu ABC
  • Przygotowanie do wykonania autoinstrukcji

·         Analiza podmiotu sytuacji trudnej ( emocje, intencje, zachowania) 

 

Część II

Zajęcia warsztatowe z elementami Treningu Zastępowania Agresji Art.

·         znajomość alternatyw wobec agresywnych sposobów zachowania i umiejętność ich stosowania

·         praca nad własną impulsywnością

·         rozwój myślenia moralnego

Ponadto:

·         doskonalenie umiejętności współpracy w grupie i współdziałania (zadania kooperacyjne)

  • nabywanie umiejętności wyrażania uczuć ( ćwiczenia )

 

Prosimy o swobodny strój.

Szkolenie prowadzić będą:

 mgr Irena Sosin - psycholog, pedagog specjalny, terapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych (diagnoza i terapia: dysleksja, ADHD, zaburzenia emocjonalne, depresyjne i lękowe), socjoterapeuta. Kierownik terapeutycznych studiów podyplomowych WSSE (terapia pedagogiczna, integracja sensoryczna, socjoterapia), kierownik Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej CWRO, honorowy członek PTD, redaktor naczelna „Zeszytu Terapeuty – edukacja, profilaktyka, terapia”, nauczyciel akademicki WSSE, APS, SWPS, wieloletnia kliniczna praktyka indywidualna.

 

mgr Anna Wielgo Pedagog specjalny, Menedżer, Trener Biznesu i TZA Art. Przez kilka lat zarządzała zespołami oświatowymi. Trenerstwo to dla niej pasja. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu rozwoju umiejętności miękkich, kompetencji wychowawczych. Nauczyciel akademicki z zakresu nauk pedagogicznych, instruktor sportu i rekreacji ruchowej ze specjalnością sztuki walki i samoobrona, instruktor Nordic Walking. Uczestniczka i prelegentka licznych kursów, szkoleń z zakresu profilaktyki.  Absolwentka Resocjalizacji na Akademii Pedagogiki Specjalnej  studiów podyplomowych z Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie oraz Organizacji i Zarządzania w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w  Warszawie. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu Metodologii SET.

 

Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, wydawane przez Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości.

Miejsce Warszawa
Kontakt tel. 22 847-95-42 fax. 22 847-95-41 e-mail: cwro@cwro.edu.pl