Kalendarz wydarzeń

Wakacyjne wasztaty wiedzy na Warmii  
Od Niedziela, 30.06.2019 -  08:00
Do Sobota, 6.07.2019 - 17:00
Odsłon : 552  

Wakacyjne warsztaty wiedzy w Trautówce na Warmii.

TERMIN:  30 czerwca 2019 r. (niedziela) do 6 lipca 2019 r. (sobota)

TEMAT: Wakacyjne warsztaty wiedzy w Trautówce (niedaleko Olsztyna) na Warmii.

Forma zajęć: warsztaty

 Godziny zajęć: codziennie od poniedziałku do piątku, sesje dopołudniowe ok. 11.00-14.00 oraz wieczorne 19.00-21.00  14.00-17.00 aktywny wypoczynek

Cena całości: warsztaty oraz pobyt i wyżywienie: 1780 złotych

w cenie: wszystkie warsztaty, zaświadczenia, 6 noclegów, wyżywienie (naturalne, bez chemii), 2 posiłki dziennie: śniadania i obiadokolacje (w ciągu dnia dostęp do aneksu kuchennego i lodówki, w której zawsze jest coś do  przekąszenia), wspaniały klimat, relaks, wypoczynek, pauza strategiczna

Organizator: Marianna Głębocka-Czarniecka, Poradnia neurologopedyczna. Edulogmed

Kontakt: Marianna Głębocka-Czarniecka tel. 505 943 321, zapisy e-mailem : E-mail: gcmarianna@gmail.com do 30 kwietnia 2019 r. po 30 kwietnia- proszę pytać o miejsce.

 Miejsce na warsztatach rezerwuje zadatek (bezzwrotny, ze względów organizacyjnych) w kwocie 280 złotych płatne najpóźniej do 30 kwietnia 2019 r.Nr konta do wpłaty zostanie podany w indywidualnym  mailu.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie:

Zajęcia otwarte dla WSZYSTKICH zainteresowanych a ponadto Dla nauczycieli i specjalistów: logopedów, neurologopedów, pedagogów, psychologów, specjalistów wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju, nauczycieli, psychoterapeutów, fizjoterapeutów.

Program:

8.30 (dla chętnych) spacery uważności ( w gospodarstwie pani Doroty jest furtka, za którą znajduje się ścieżka do lasu, bardzo urokliwe i cudowne miejsce), joga duszy, joga śmiechu, medytacja, rosoterapia (chodzenie boso po trawie), powitanie Słońca

Około 10.00 śniadanie

11.00-14.00 warsztaty

14.00-17.00- relaks, wypoczynek, wyprawa nad jeziora, których pod dostatkiem w okolicy, wycieczka do Lawendowego Pola do Kawiarni-Galerii, która prowadzone jest przez artystkę Panią Annę Grądzką, gdzie można zjeść codziennie świeże ciasto czekoladowe oraz wypić niezwykłą herbatę, do koronczarni,  ceglarni. To wszystko w Nowym Kawkowie oraz na najlepsze lody na świecie do lodziarni w Łukcie.

17.00- obiadokolacja

19.00-do 21.00- warsztaty (komunikacja, asertywność, emisja głosu, dykcja, języki miłości (komunikacji), umowy Tolteków, biologia totalna, warsztat na temat zdrowia, 15 minutowy cud, wizualizacja).

21.00- dobranocka („bajka na dobranoc”) lub wieczór filmowy

Program warsztatów:

Niedziela 30 czerwca 2019 r.- rozpoczynamy obiadokolacją o godzinie 17.00, a potem się poznamy na „przyjęciu koktajlowym”.

Poniedziałek 1 lipca 2019 r.

11.00- 14.00- Mózg bez tajemnic

Po co nam mózg? Fale mózgowe w działaniu, Specjalizacja lewej i prawej półkuli, Jak lateralizacja wpływa na nasze działania, Jelita a mózg, czyli dieta dla mózgu, Mózg młody, mózg dojrzały, Po co wykonujemy badanie EEG, Mózg zdrowy czy zaburzony?, Jak ćwiczyć mózg, aby służył nam do końca, Mózg a zaburzenia neurodegeneracyjne: alzheimer, demencja

 19.00-21.00-Emisja głosu i dykcja- praktyka, bez teorii

 Wtorek 2 lipca 2019 r.

11.00- 14.00- Gdy mózg pracuje inaczej. Autyzm, zespół Aspergera, ADHD. Formy pomocy.

Zagrożenie autyzmem: po czym rozpoznać dziecko zagrożone tym zaburzeniem, kryteria obserwacji w 1 roku życia. Wczesna diagnoza autyzmu i zespołu Aspergera: już w 1 roku życia można dostrzec nieprawidłowości w rozwoju. Autyzm i zespół Aspergera jako zaburzenia rozwojowe. Kryteria diagnozy medycznej- ICD 10, DSM-5. Wczesna interwencja w przypadku zagrożenia autyzmem lub diagnozy autyzmu, zespołu Aspergera. Wczesna diagnoza ADHD: rodzaje, znak rozpoznawczy. Wykorzystanie testu MOXO w diagnozie ADHD. Wpływ wysokich technologii na mózg dziecka. Jak pomóc dziecku wykazującemu cechy nadpobudliwości psychoruchowej. Kiedy do specjalisty? Praktyczne wskazówki. Wpływ diety na zachowanie.

 19.00-21.00- Języki miłości (komunikacji), umowy Tolteków.

 Środa 3 lipca 2019 r.

11.00- 14.00- Gdy mózg pracuje inaczej. Dysleksja, dyspraksja, centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego (CAPD), afazja u dorosłych i afazja dziecięca. Formy pomocy.

Zagrożenie dysleksją, dysleksja, dysgrafia, dysortografia wyjaśnienie pojęć w kontekście pracy mózgu, dyspraksja- jak ją rozpoznać. Typy kliniczne CAPD, sposoby badania (Neuroflow ®) jak rozpoznać czy dziecko lub dorosły mogą prezentować cechy CAPD, afazja rozwojowa- jak pomóc?

 19.00-21.00-Jak mówić, aby zostać wysłuchanym? Jak słuchać, aby wysłuchać i usłyszeć. (zajęcia w oparciu  elementy Szkoły dla Rodziców i wychowawców)

 Czwartek 4 lipca 2019 r.

11.00- 13.00- Joga śmiechu w pracy z dziećmi i dorosłymi.

Teoria? w 10 minut, Ćwiczenia wprowadzające w jodze śmiechu, Ćwiczenia oddechowe w jodze śmiechu, Ćwiczenia śmiechowe, Ćwiczenia relaksacyjne-wyciszające

 19.00-21.00- Biologia totalna- czyli co szepcze nasz mózg

 Piątek 5 lipca 2019 r.

11.00- 14.00- Techniki relaksacyjne i oddechowe w życiu i w pracy

Elementy Mildfulnes, techniki oddechowe- oddychanie przeponowe, relaksacyjne, energetyzujące, wyciszające, rozluźniające, aromaterapia, wizualizacja, afirmacje, terapie Bacha, dieta dla zdrowia, autoterapia, stres a suplementacja

 19.00-21.00- Festiwal wymiany-czyli dla każdego coś przydatnego.

  Trautówka to gospodarstwo agroturystyczne Pani Doroty Traut, położone jest w gminie Jonkowo w Pupkach, niedaleko Olsztyna.

http://agroturystykanamazurach.pl/

 Podczas warsztatu do dyspozycji gości są:

Pokoje: dwuosobowe z przynależnymi zewnętrznymi łazienkami

 oraz domek 6 osobowy w salonem, łazienką i aneksem kuchennym.

 Na terenie wokół domów znajduje się duży ogród, z którego goście mogą korzystać. W cenie pobytu możliwość podjadania ogromnych malin (bez chemii) oraz innych owoców, których u Pani Dorotki jest obfitość.

 Goście mogą korzystać również z aneksu kuchennego, do którego jest stały dostęp.

 Wyżywienie to dwa posiłki dziennie: śniadania i obiadokolacje oraz stały dostęp do lodówki w aneksie kuchennym, gdzie zawsze jest coś do przekąszenia.

Posiłki również wegetariańskie a przede wszystkim naturalne. Pani Dorotka sama piecze chleb, który jest tak pyszny, gospodyni zaopatruje w niego całą okolicę. Ja osobiście co roku przywożę dla siebie i swoich najbliższych kilka bochenków. Pani Dorotka ma swoje kury, które znoszą szczęśliwe jajka. Wszystko  jest pyszne i pachnące, robione z sercem i miłością.

 Otoczenie: cisza i spokój, błogość

Więcej informacji znajdziecie państwo na stronie trutówki:

 http://agroturystykanamazurach.pl/

 Prowadzący: Marianna Głębocka-Czarniecka (Viki Emili Elli) Jestem promotorką zdrowia i medycyny szamańskiej, która polega na podążaniu ścieżką duszy a uzdrowienie następuje poprzez opowiadanie historii. Jestem kobietą zakochaną w ludziach, kotach i w życiu. Moimi mistrzami są: w pracy - prof. Jagoda Cieszyńska a w życiu Ewa Foley. Obie znam osobiście i jestem im wdzięczna za to, że mogę się od nich uczyć. Mam cudowną rodzinę. Jedynego i tego samego kochanego męża oraz córkę i zięcia a także wnuka. Jestem więc kobietą spełnioną.

Zawodowo jestem neurologopedą i surdopedagogiem oraz terapeutą ręki, instruktorem jogi śmiechu, terapeutą Metody Krakowskiej®, providerem Neuroflow®, felinoterapeutą (z miłości do kotów) oraz trenerem online a także certyfikowanym praktykiem Soul Body Fusion ®.

Aktualnie zgłębiam tajniki Recall Healing ®- biologii totalnej pod okiem Gilberta Renaud.

Jestem również autorką publikacji dla dzieci p.t. Radości i smutki kota Feliksa, Piesek i przyjaciele, Co je Ala?, Co pije Kuba?, Filmowatyk, widełek i inne słowotwory. Z publikacjami można zapoznać się lub edulogmed.pl

Prowadzę prywatną Poradnię Neurologopedyczną Edulogmed w Jastrzębiu-Zdroju.

 Informacje o warsztatach na stronie edulogmed.pl

 

Miejsce Warmia k. Olsztyna
Kontakt  e-mail: gcmarianna@gmail.com, tel.: 505 943 321