SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Zaburzenia przetwarzania słuchowego - teoria i praktyka  
Piątek, 26.10.2018, 15:00 - 20:00
Odsłon : 476  



 

Temat:

Zaburzenia przetwarzania słuchowego – teoria i praktyka

Prowadzący:

mgr Magdalena Ławecka, dr Natalia Moćko

Forma:

szkolenie

Termin:

26.10.2018

Godziny zajęć:

15:00-20:00

Miejsce :

Katowice

Cena:

250,00 zł

Organizator:

Strefa Dobrej Mowy

strefalogopedyczna@gmail.com

880-190-970

888-926-075

Dla kogo przeznaczona jest konferencja?

Szkolenie przeznaczone jest dla logopedów, pedagogów, surdologopedów i surdologopedów oraz osób zainteresowanych zgłębieniem wiedzy na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego.

Natalia Moćko – logopeda, neurologopeda, surdologopeda, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Pracuje w Śląskim Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” w Katowicach, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mysłowicach oraz English Montessori Preschool w Katowicach. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla studentów, nauczycieli oraz rodziców. Autorka artykułów o tematyce logopedycznej oraz językoznawczej, publikowanych w czasopismach naukowych i publikacjach pokonferencyjnych. W pracy logopedycznej zajmuje się m.in.: terapią surdologopedyczną dzieci, młodzieży i dorosłych z zaburzeniami słuchu (korzystających z aparatów bądź implantów słuchowych) i wyższych funkcji słuchowych (APD) oraz z dysleksją; terapią dzieci z zaburzonym rozwojem mowy (ORM, alalia, afazja, autyzm); jak również terapią z wykorzystaniem Stymulacji Polimodalnej Percepcji Sensorycznej (SPPS) i terapii metodą Tomatisa.

Magdalena Ławeckalogopeda, neurologopeda, surdologopeda. Pracuje w Śląskim Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” w Katowicach. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla studentów, nauczycieli oraz rodziców. Autorka artykułów o tematyce logopedycznej publikowanych w czasopismach naukowych i publikacjach pokonferencyjnych. W pracy logopedycznej zajmuje się m.in.: terapią surdologopedyczną dzieci, młodzieży i dorosłych z zaburzeniami słuchu (korzystających z aparatów bądź implantów słuchowych) i wyższych funkcji słuchowych (APD) oraz z dysleksją, opieką nad pacjentami z implantami ślimakowymi podczas zdalnego programowania procesora mowy; terapią dzieci z zaburzonym rozwojem mowy (ORM, alalia, afazja, autyzm); jak również terapią z wykorzystaniem Stymulacji Polimodalnej Percepcji Sensorycznej (SPPS) i terapii metodą Tomatisa. Wykonuje badania przesiewowe słuchu i mowy dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym oraz prowadzi terapię wad wymowy. Zajmuje się pacjentami z niepłynnością mowy o podłożu zaburzeń wyższych funkcji słuchowych.

Program:

1. Zagadnienia teoretyczne:

definicja

wyższe funkcje słuchowe

etiologia

diagnozowanie

2. Diagnostyka specjalistyczna:

etapy diagnostyki

przygotowanie do testów w kierunku APD

określanie trudności na podstawie wyników testów

diagnostyka różnicowa – autyzm, ADHD, afazja itp.

ocena logopedyczna trudności bez wykorzystania testów

  1. Profile kliniczne APD

  2. Programowanie terapii:

Na podstawie wyników testów:

- testy czasowe

- testy rozdzielnouszne

- testy mowy o obniżonej redundancji

           Na podstawie diagnostyki logopedycznej badającej poszczególne funkcje słuchowe:

- dźwięki werbalne

- dźwięki niewerbalne

5. Stymulacje słuchowe w terapii CAPD:

Tomatis

SPPS

Johansen

Neuroflow

systemy wspomagające słyszenie



 

 

 

Miejsce Katowice
Kontakt e-mail: strefalogopedyczna@gmail.com, tel.: 880-190-970, 888-926-075