Multimedialny Pakiet Logopedyczny. Część IV – j, l, r

Logopedyczne Zabawy >>>
Wybrane zagadnienia logopedyczne >>>
Zeszyt ćwiczeń >>>

„...Szczególną zaletą projektu jest jego teoretyczno-praktyczny charakter. Z jednej bowiem strony autorki zarysowały obszary wiedzy teoretycznej niezbędnej do efektywnej pracy logopedy, a z drugiej, wskazały na jego nowoczesny warsztat oparty na nowych technologiach informacyjnych, a więc Internecie i programach komputerowych.

Jak zawsze w takim pakiecie, szczególnie dużą wartość stanowi zeszyt ćwiczeń oparty na wizualizacji i aktywności działaniowej uczniów. Ćwiczenia tu zawarte, powstałe w wyniku współpracy teoretyków i praktyków z zakresu logopedii, oceniam jako bardzo pomysłowe i uwzględniające badania empiryczne nad wadami wymowy i metodami pracy dziećmi.

Na szczególne podkreślenie zasługują multimedialne gry komputerowe, gdyż stanowią one rozwiązania atrakcyjne dla dzieci i innowacyjne dla logopedów...”

prof. dr hab. Wacław Strykowski
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu

 

„Na wysoką ocenę pakietu zasługuje kompleksowe podejście do terapii wybranych głosek sonornych – interesująco przedstawione aspekty głosek j, l, r – ich artykulacja w normie, problemy ontogenezy, przyczyny i zaburzenia wymowy oraz różnorodne propozycje terapii, bogaty materiał ćwiczeniowy (wyrazy, zdania, rymowank-wyliczanki, wiersze do nauki na pamięć, kolorowanki, gry z kostką, magiczne kwadraty, zaszyfrowane wyrazy itp.), podany także w postaci odpowiednich programów komputerowych.

Multimedialny Pakiet Logopedyczny jest cenną pomocą przydatną w terapii rotacyzmu i lambdacyzmu. Chociaż na rynku funkcjonują już monograficzne opracowania poświęcone logopedycznym aspektom głosek j, l, r, to jednak praca autorstwa Marzeny Lampart-Busse i Joanny Gruba zasługuje na szczególne wyróżnienie. Dzięki rzetelnemu zaprezentowaniu zagadnień teoretycznych, związanych z omawianymi w Pakiecie głoskami oraz bogatemu materiałowi ćwiczeniowemu w postaci tradycyjnego zeszytu ćwiczeń i multimedialnych programów komputerowych, Multimedialny Pakiet Logopedczny – cz. IV jest wartościowym narzędziem w wielu gabinetach logopedycznych.”

dr hab. Stanisław Milewski
Uniwersytet Gdański
Gdańsk