Kolorowanka logopedyczna

przejdź do produktu >>>

„Kolorowanka logopedyczna” jest pomocą, która ułatwia i uatrakcyjnia ćwiczenia wymowy przeprowadzane z dziećmi. Może być wykorzystywana zarówno w gabinecie logopedycznym, jak i w trakcie ćwiczeń prowadzonych z dzieckiem w domu przez rodziców, pod kierunkiem logopedy. Warunkiem koniecznym stosowania zaproponowanych przez autorki ćwiczeń są wskazówki logopedy dotyczące prawidłowej artykulacji.

Rysunki postaci są ciekawe i posiadają wiele walorów estetycznych. Dwie wersje rysunków każdej postaci: kolorystyczna i przeznaczona do kolorowania umożliwia przeprowadzanie ćwiczeń plastycznych odtwórczych, jak i tworzenie własnych kompozycji kolorystycznych. Przykładowe zestawienia wyrażeń oraz zdań ułatwiają rodzicom przeprowadzanie treningu artykulacji, a także umożliwiają ćwiczenie czytania. Proponowane zdania mogą stać się inspiracją dla tworzenia innych.

Szczególnym walorem zaproponowanej pomocy jest jej prostota w stosowaniu, łączenie ćwiczeń wymowy z inną aktywnością dziecka, jaką jest kolorowanie i wycinanie, a także czytanie. „Kolorowanka logopedyczna” jest łatwym w zastosowaniu przez rodziców sposobem utrwalania ćwiczeń logopedycznych, co może się przyczynić do podniesienia efektów terapii prowadzonej w gabinecie logopedycznym.”

dr Danuta Pluta-Wojciechowska