afazja_gabinet

Multimedialna Rehabilitacja Afazji - wersja gabinetowa

Typ: Program komputerowy
Licencja: 1-stanowiskowa
2000,00 zł

Cena sprzedaży netto: 1626,02 zł
Program do terapii logopedycznej osób po udarze mózgu, niedosłyszących, upośledzonych umysłowo oraz osób z innymi zaburzeniami w komunikowaniu się.

Opis


Z analizy literatury wynika, że co roku jest w Polsce około 20 tys. udarów mózgu. Jest to ogromna ilość pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej opieki logopedycznej. Dla tej właśnie grupy osób opracowano program komputerowy pod nazwą Multimedialna Rehabilitacja Afazji, który ma wspomóc terapię pacjentów z zaburzeniami w komunikowaniu się.

Program składa się z dwóch powiązanych ze sobą części. Pierwsza część to OKNO USTAWIEŃ, w skład którego wchodzą:
  • baza danych pacjentów,
  • statystyka wynikająca z rozwiązywania zadań przez pacjentów,
  • 11 zakładek z ćwiczeniami dla pacjentów (Wybieranie nazwy, Układanie nazwy, Wpisywanie nazwy, Zadania opisowe, Przysłowia – wpisywanie, Przysłowia – wybieranie, Dopasowywanie czynności, Zautomatyzowane ciągi słowne, Powtarzanie przysłów,Powtarzanie nazw obrazków, Powtarzanie nazw czynności).

W programie wykorzystano bardzo dużą ilość zdjęć (naturalnych okazów) i sekwencji wideo. Ponadto bogactwo tematyczne i terminologiczne oraz głos lektora prowadzący pacjenta w programie mogą być doskonałą pomocą uzupełniającą terapię osób niedosłyszących, osób upośledzonych umysłowo oraz osób z innymi zaburzeniami w komunikowaniu się.

Ze względu na „efekt gabinetowy” w rehabilitacji mowy, opracowany został program dla pacjentów do użytku domowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent może kontynuować terapię samodzielnie w domu, przy niewielkiej kontroli ze strony osób najbliższych.


Wymagania systemowe:

system operacyjny: Windows XP/Vista/7 lub nowszy,

pamięć RAM XP - 512, Vista/7 - 1 GB,

HDD – 350 MB wolnego miejsca,

karta dźwiękowa,

grafika - minimalna rozdzielczość 1024x768, po zainstalowaniu uaktualnienia można uruchomić z rozdzielczością 800x600, między innymi na Netbook'u.

Wróć do: Terapia afazji