LZ(6)

Logopedyczne Zabawy. Część V - mowa bezdźwięczna

Typ: Program komputerowy
Licencja: 1-stanowiskowa
120,00 zł

Cena sprzedaży netto: 97,56 zł
Ćwiczenia zawarte w programie są pomocne szczególnie przy utrwalaniu głoski w wyrazach (w różnych pozycjach). Program polecany jest dla dzieci posiadających umiejętność czytania.

Opis

Program składa się z następujących modułów:

 

PODPISZ I POWIEDZ - ćwiczenia zawarte w grze są pomocne przy utrwalaniu głosek opozycyjnych w wyrazach (w różnych pozycjach). Zadaniem dziecka jest wybieranie kolejnych liter i układanie podpisu do pokazanego na ekranie obrazka. Litery układa się przy pomocy kursora myszy (metodą „przeciągnij i upuść"). W poziomie "średnio" dodatkowo pojawia się głoska opozycyjna, natomiast w poziomie "dużo" oprócz głoski opozycyjnej pojawiają się dwie losowe litery. Podnosi to nieznacznie stopień trudności, oraz uatrakcyjnia program.

DOPASUJ OBRAZEK - w kwiatku jest "ukryta" głoska. Zadaniem dziecka jest odnajdowanie obrazków znajdujących się na listku, które mają tę samą głoskę co obrazek w kwiatku. Klikając prawym przyciskiem myszy w obrazek zostanie on powiększony i zostanie wypowiedziana jego nazwa. Natomiast klikając lewym przyciskiem myszy na obrazku z kwiatka pojawi się szukana głoska, a lektor ją wypowie. Dla liczby zadań MAŁO należy z 6 obrazków wybrać 3 właściwe. Dla liczby zadań ŚREDNIO należy z 8 obrazków wybrać 4 właściwe. Dla liczby zadań DUŻO należy z 10 obrazków wybrać 5 właściwych.

JAKA GŁOSKA - w grze należy przeciągnąć głoskę na obrazek, w którym ona występuje. Klikając lewym przyciskiem myszki na głosce lektor wypowie ją.

CO NIE PASUJE - ćwiczenie polega na wybieraniu obrazka, który nie pasuje pod względem wymowy do pozostałych obrazków pokazanych na ekranie (np. śruba, śnieg, stokrotka, ślimak). Zadaniem dziecka jest wypowiedzenie nazw obrazków, a następnie wybranie niepasującego obrazka.

ZŁAP OBRAZEK - to gra dynamiczna polegająca na wybraniu obrazków, które w nazwie mają głoski znajdujące się na ciężarówce.

NAGRAJ I ODTWÓRZ - to bardzo prosty rejestrator dźwięku. Umożliwia nagranie wymowy dziecka i porównanie jego wymowy np. na początku i końcu terapii. 

 

Wymagania systemowe:
- Windows 98 lub nowszy (7/8/10)
- procesor Pentium, 233 MHz
- RAM 128 MB - Win 98, 256 MB - Win XP
- 250 MB wolnego miejsca na dysku twardym
- CD-ROM
- grafika 800 x 600, Hi-color
- karta dźwiękowa zgodna z MS Windows

Wróć do: Terapia mowy bezdźwięcznej