ZABAWKI I PROPOZYCJE ZABAW dla dzieci o prawidłowym i zaburzonym rozwoju

Typ: Książka

W książce zostały przedstawione zabawki przeznaczone przede wszystkim dla dzieci niepełnosprawnych, a także dla małych dzieci rozwijających się prawidłowo.
zawiera 5% VAT
19,01 zł
Rabat
Cena sprzedaży bez VAT18,10 zł


Preloader

Elżbieta Maria Minczakiewicz

ZABAWKI I PROPOZYCJE ZABAW dla dzieci o prawidłowym i zaburzonym rozwoju

 W książce zostały przedstawione zabawki przeznaczone przede wszystkim dla dzieci niepełnosprawnych, a także dla małych dzieci rozwijających się prawidłowo. Nie są to zwykłe zabawki – lecz zabawki, z którymi dziecko obcuje w sposób polisensoryczny. Maja one do spełnienia wiele zadań i są nie tylko przedmiotami do zabawy, ale pomagają dziecku także w nauce i ćwiczeniu zaburzonych funkcji oraz w jego kontaktach z otoczeniem. Można więc je nazwać zabawkami rehabilitacyjnymi. Większość z nich została wykonana przez bliskich lub terapeutów dzieci, którzy najlepiej znają potrzeby swoich podopiecznych.

 Autorka zebrała w książce zabawki, po które sięgają dzieci, młodzież, a także dorośli z różnymi deficytami, np. mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa, autyzmem, z dysfunkcją narządu ruchu, mowy, wzroku, z nowotworami, chorobą Parkinsona lub Alzheimera. Oprócz propozycji zabaw podała także sposób wykonania oraz kształcone podczas zabawy umiejętności.

Podzieliła zabawki na następujące grupy:

 • Zabawki i instrumenty muzyczne wykonane z materiałów znalezionych w najbliższym otoczeniu

 • Zabawy i zabawki do ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych

 • Dialogowe zabawy

 • Zabawki oraz zabawy rodzinne

 • Zabawki i zabawy wielofunkcyjne

 • Zabawki manipulacyjno-badawcze

 • Zabawki manipulacyjno-zręcznościowe.

   

  Dane techniczne

   

  format B5
  objętość 212 stron
  oprawa miękka
  ISBN 978-83-7134-525-8