Szkolenia Komlogo
korp kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna progesty korp - programy terapii

fundusze europejskie

    Konkursy >> XVIII Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Jedno słowo – kilka znaczeń”

XVIII Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Jedno słowo – kilka znaczeń”



Czas trwania
od 2014-03-30 do 2014-05-30 (Zakończony)


Opis

 

Cele konkursu:

Celem XVIII Ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego pt. „Jedno słowo – kilka znaczeń” jest rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości u dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja swoich umiejętności, zdolności plastycznych oraz wspólna praca logopedy, pedagoga, psychologa, rodzica i dziecka nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych.

 

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gliwicach oraz Wydawnictwo KOMLOGO.

 

Sponsor nagród:

Wydawnictwo Komlogo

 

Patroni:

Czytam i piszę       e-terapie.pl       Encyklopedia Logopedii

Internetowy portal fonetyki       FUMI Studio       logopeda.pl


  1. Temat konkursu: „Jedno słowo – kilka znaczeń”
  2. Cel konkursu:
    Celem konkursu jest rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości u dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja swoich umiejętności, zdolności plastycznych oraz wspólna praca logopedy, pedagoga, psychologa, rodzica i dziecka nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych.
  3. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gliwicach oraz Wydawnictwo KOMLOGO. Czas trwania: od 30.03.2014r. do 30.05.2014r.
  4. Konkurs adresowany jest do dzieci w następujących kategoriach wiekowych:
    • I – dzieci od 7 do 9 lat
    • II - dzieci niepełnosprawne od 7 do 9 lat
    • III – dzieci od 10 do 12 lat
    • IV – dzieci niepełnosprawne od 10 do 12 lat
  5. Na konkurs należy nadesłać prace plastyczne ilustrujące słowa mające to samo brzmienie lecz kilka znaczeń.
  6. Format pracy: A4 - inna forma pracy po uzgodnieniu z organizatorem konkursu
    Technika: dowolna
  7. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zarejestrowanie opiekuna i dzieci biorących udział w konkursie na stronie www.komlogo.pl w zakładce „Konkursy”.
  8. Każda praca powinna być zaopatrzona z tyłu w metryczkę. Metryczka powinna zawierać (litery drukowane):
    • nazwa konkursu
    • imię i nazwisko dziecka
    • wiek
    • numer kategorii
    • nazwę placówki, do której uczęszcza dziecko
    • kod uczestnika
    • imię i nazwisko opiekuna dziecka
    • telefon kontaktowy do opiekuna
    • adres e-mail opiekuna
    • adres opiekuna do ewentualnej wysyłki

    Metryczkę można pobrać jako plik .doc lub .pdf
    zobacz przykład poprawnie wypełnionej metryczki pracy konkursowej

    WAŻNE!!! Kod uczestnika generuje się po zarejestrowaniu uczestnika. Prace bez kodu oraz bez prawidłowo i czytelnie wypełnionej metryczki nie będą podlegały ocenie.
  9. Zgłosić na konkurs może osoba dorosła (rodzic, opiekun, nauczyciel, logopeda, itd.)
  10. Prace powinny być wykonywane przez uczestników samodzielnie.
  11. Prace należy przesłać na adres organizatora:

    Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gliwicach
    ul. Gierymskiego 7
    44-100 Gliwice
    Z dopiskiem – konkurs logopedyczny – Marta Szalińska

  12. Termin nadsyłania prac: do 30 maja 2014r. Decyduje data stempla pocztowego.
  13. Komisja wybierze najciekawsze prace. Od decyzji komisji nie ma odwołania.
  14. Wyłonienie zwycięzcy i ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu 2 tygodni od ukończenia konkursu. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona na stronie Wydawnictwa Komlogo www.komlogo.pl oraz na stronie internetowej www.zso7-gliwice.pl/
  15. Przysyłane na konkurs prace nie będą odsyłane do uczestników, przechodzą na własność organizatora.
  16. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich.
  17. Przewidujemy atrakcyjne nagrody dla laureatów i ich opiekunów.
  18. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymają dyplomy lub podziękowania w formie elektronicznej bądź tradycyjnej (drukowanej).
  19. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Komlogo.
  20. Biorąc udział w konkursie uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na wszystkie zasady zawarte w Regulaminie.
  21. Regulamin może być w każdej chwili zmieniony przez Organizatora bez podania przyczyny.


Laureaci konkursu


Komisja Konkursowa w składzie:

  • dr nauk humanistycznych Małgorzata Szalińska-Otorowska - pedagog, logopeda

  • mgr Agata Fałek - socjolog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog, arteterapeuta

  • mgr Mariola Kwiatkowska-Łozińska - oligofrenopedagog, logopeda

  • mgr Marta Szalińska - surdopedagog, legopeda

wśród nadesłanych prac wyłoniła następujących laureatów:

KATEGORIA I
dzieci od 7 do 9 lat
KATEGORIA II
dzieci niepełnosprawne od 7 do 9 lat
I Wiktoria Daleka
Opiekun: Beata Klein
Zespół Szkół z Oddz. Integr. w Kielnie
I Przemysław Zieliński
Opiekun: Izabela Krawiec
Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych
II Martyna Zembrowska
Opiekun: Renata Kuczyńska-Wichmann
Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Gubinie
II Kinga Myśliwiec
Opiekun: Małgorzata Juryś-Stec
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle
III Izabela Korzonek
Opiekun: Małgorzata Olszewska
Zespół Szkół im. Stanisława Ligonia
III Hanna Urbańczyk
Opiekun: Iwona Rubacha
Niepubliczne Przedszkole Specjalne
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Mateusz Kuźniewski
Opiekun: Jolanta Kaczmarek
Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku
Dariusz Przestrzelski
Opiekunowie: Lena Anna Gontarz
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Norbert Sierpień
Opiekun: Agata Izdebska-Sierpień
Szkoła Podstawowa w Trzebieszowie
Jakub Wójcik
Opiekun: Iwona Rubacha
Niepubliczne Przedszkole Specjalne
KATEGORIA III
dzieci od 10 do 12 lat
KATEGORIA IV
dzieci niepełnosprawne 10 do 12 lat
I Amelia Czuba
Opiekun: Wioletta Melchert
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bytowie
I Daniel Kozłowski
Opiekun: Ala Petkov
Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II
II Aleksandra Hudak
Opiekun: Anna Czerniakowska
Szkoła Podstawowa nr 10, Kalisz
II Nikola Gładyś
Opiekun: Elżbieta Lipska
Zespół Szkół Publicznych nr 3, Żyrardów
III Natalia Giełbaga
Opiekun: Roman Przewoźnik
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy
III Szymon Czech
Opiekun: Małgorzata Juryś-Stec
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Aleksandra Osuchowska
Opiekun: Elżbieta Lipska
Zespół Szkół Publicznych nr 3, Żyrardów
Kinga Chojecka
Opiekun: Katarzyna Chojecka
Szkoła Podstawowa w Radzikowie Wielkim
Maciej Zacha
Opiekun: Karolina Mendel-Chudzik
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnie
Marta Mirończuk
Opiekun: Martyna Kaczmarczyk
Zespół Szkół nr 4 w Ostrołęce

WYRÓŻNIENIE HONOROWE
Dominik Olszewski
Opiekun: Grażyna Pietrzak
Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Ostróda


Laureaci   A   B1   B2   C   D   E   F   G1   G2   H   I   J   K1   K2   K3   L   Ł   M1   M2   N   O   P1   P2   R   S1   S2   S3   Ś   T   U   V   W1   W2   Z   Ż  
Mateusz WrzałkaKatarzyna WrzaskowskaMilena WrześniewskaAmelia Wszelaki
Kamila WujcikWiktor WybierałaPaweł WybrańskiWeronika Wydra
Maksym WyganowskiPaulina WymysłowskaKamil WypychowiczWiktoria Wypychowska
Alicja WyrobekMateusz WysockiKarolina WysopalJulia Wyszomierska
Maja WyszomierskaIzabela WyszyńskaMarta Wyszyńska
Laureaci   A   B1   B2   C   D   E   F   G1   G2   H   I   J   K1   K2   K3   L   Ł   M1   M2   N   O   P1   P2   R   S1   S2   S3   Ś   T   U   V   W1   W2   Z   Ż  


Uczestnicy, którzy zostali dodani przez Ciebie do tego konkursu: