Zapraszamy na szkolenia z narzędzi diagnostycznych i metod terapeutycznych:


korp kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna progesty

fundusze europejskie

    Konkursy >> XIV Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Łamańce językowe w ulubionym wierszu Juliana Tuwima”

XIV Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Łamańce językowe w ulubionym wierszu Juliana Tuwima”



Czas trwania
od 2013-09-16 do 2013-11-29 (Zakończony)


Opis

 

Cel konkursu:

  • rozbudzenie wrażliwości i uwagi słuchowej,
  • wzbogacenie słownictwa i umiejętności wypowiedzi,
  • rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni,
  • inspiracja do zabawy słowem,
  • tworzenie atmosfery do zabawy poezją,
  • czerpanie radości ze wspólnej pracy z logopedą, nauczycielem bądź rodzicem przy tworzeniu ilustracji plastycznych.

 

Organizatorem konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle oraz Wydawnictwo KOMLOGO.

 

Sponsorzy nagród:

Wydawnictwo Komlogo
Wydawnictwo
Komlogo
Firma habys.pl
www.habys.pl
Besta - Przedsiębiorstwo
Budowlane w Rzeszowie
www.pbbesta.pl
Huta Szkła w Jaśle
www.hs-jaslo.com.pl

 

Patronat honorowy:

Jasło
Urząd Miasta Jasło
www.jaslo.pl
Powiat Jasielski - Oficjalna strona Starostwa Powiatowego w Jaśle
Starostwo Powiatowe
www.powiat.jaslo.pl

 

Patroni:

TwojeJaslo.pl - Klikasz i Wiesz Internetowa Telewizja Południe
NOWE Podkarpackie Tygodnik regionalny
Internetowy portal fonetyki FUMI Studio


  1. Temat konkursu: „Łamańce językowe w ulubionym wierszu Juliana Tuwima”
  2. Cel konkursu:
    • rozbudzenie wrażliwości i uwagi słuchowej,
    • wzbogacenie słownictwa i umiejętności wypowiedzi,
    • rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni,
    • inspiracja do zabawy słowem,
    • tworzenie atmosfery do zabawy poezją,
    • czerpanie radości ze wspólnej pracy z logopedą, nauczycielem bądź rodzicem przy tworzeniu ilustracji plastycznych.
  3. Organizatorem konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle oraz Wydawnictwo KOMLOGO. Czas trwania konkursu od 16.09.2013r. do 29.11.2013r.
  4. Konkurs adresowany jest do dzieci w następujących kategoriach wiekowych:
    • I – dzieci od 4 do 6 lat
    • II - dzieci niepełnosprawne od 4 do 7 lat
    • III – dzieci od 7 do 9 lat
    • IV – dzieci niepełnosprawne od 8 do 10 lat
  5. Na konkurs należy nadesłać prace ilustrujące ulubiony wiersz J. Tuwima wraz z jego treścią umieszczoną na odwrocie pracy.
  6. Format pracy: A4
    Technika: dowolna
  7. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zarejestrowanie opiekuna i dzieci biorących udział w konkursie na stronie www.komlogo.pl w zakładce „Konkursy”.
  8. Każda praca powinna być zaopatrzona z tyłu w metryczkę. Metryczka powinna zawierać (litery drukowane):
    • nazwa konkursu
    • imię i nazwisko dziecka
    • wiek
    • numer kategorii
    • nazwę placówki, do której uczęszcza dziecko
    • kod uczestnika
    • imię i nazwisko opiekuna dziecka
    • telefon kontaktowy do opiekuna
    • adres e-mail opiekuna
    • adres opiekuna do ewentualnej wysyłki

    Metryczkę można pobrać jako plik .doc lub .pdf
    zobacz przykład poprawnie wypełnionej metryczki pracy konkursowej

    WAŻNE!!! Kod uczestnika generuje się po zarejestrowaniu uczestnika. Prace bez kodu oraz bez prawidłowo i czytelnie wypełnionej metryczki nie będą podlegały ocenie.
  9. Zgłosić na konkurs może osoba dorosła (rodzic, opiekun, nauczyciel, logopeda, itd.)
  10. Prace powinny być wykonywane przez uczestników samodzielnie.
  11. Prace należy przesłać na adres organizatora:

    Jadwiga Kaczkowska
    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle
    38-200 Jasło
    ul. Piotra Skargi 47
    z dopiskiem: „Łamańce językowe w ulubionym wierszu Juliana Tuwima”

  12. Termin nadsyłania prac do 30.11.2013r. Decyduje data stempla pocztowego.
  13. Komisja wybierze najciekawsze prace. Od decyzji komisji nie ma odwołania.
  14. Wyłonienie zwycięzcy i ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu 2 tygodni od ukończenia konkursu. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona na stronie Wydawnictwa Komlogo www.komlogo.pl oraz na stronie internetowej http://www.soswjaslo.cba.pl
  15. Przysyłane na konkurs prace nie będą odsyłane do uczestników, przechodzą na własność organizatora.
  16. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich.
  17. Przewidujemy atrakcyjne nagrody dla laureatów i ich opiekunów.
  18. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymają dyplomy lub podziękowania w formie elektronicznej bądź tradycyjnej (drukowanej).
  19. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Komlogo.
  20. Biorąc udział w konkursie uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na wszystkie zasady zawarte w Regulaminie.
  21. Regulamin może być w każdej chwili zmieniony przez Organizatora.
  22. UWAGA!!! Prace niezgodne z regulaminem nie będą podlegały ocenie.


Organizatorzy:

  • Jadwiga Kaczkowska - nauczyciel logopeda
  • Gabriela Kurcab - nauczyciel nauczania zintegrowanego
  • Dorota Janas - wychowawca internatu
  • Marek Płaziński - nauczyciel informatyki
  • Grzegorz Baran - nauczyciel rewalidacji indywidualnej
  • Łukasz Jachimek - nauczyciel oligofrenopedagog
  • Marcin Waśko - wychowawca internatu


Laureaci konkursu


Spośród 3986 nadesłanych prac wyłoniliśmy zwycięzców konkursu:

KATEGORIA I
dzieci od 4 do 6 lat
KATEGORIA II
dzieci niepełnosprawne od 4 do 7 lat
I Amelia Krasoń
Opiekun: Agata Miodunka
Ośrodek Rewalidacyjno- Wychowawczy (ORW) w Pniu
I Dawid Boruc
Opiekun: Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żyrardowie
II Jakub Krzemień
Opiekun: Barbara Maczuga
Przedszkole Miejskie Nr 13 w Jaśle
II Katarzyna Chojnowska
Opiekun: Paulina Babieracka
Szkoła Podstawowa NR 41, Warszawa
III Wojciech Pietrzyk
Opiekunowie: B. Sieradzka-Boba, E. Flis
Tęczowa Kraina w Goleniowie
III Kacper Kubiaczyk
Opiekun: Ewa Trzeszan
Przedszkole Nr 22 w Gdyni
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Damian Cymerman
Opiekun: Maria Komorek
Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Ogrodnikach
Michał Ludwiczak
Opiekun: Anna Szczepańska
Przedszkole Miejskie Nr 214 z Odziałami Integracyjnymi w Łodzi
Stanisław Dudziński
Opiekun: Monika Dudzińska
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie
Szymon Nosal
Opiekun: Paulina Wiśniewska
Pierwsze Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne Fundacji SYNAPSIS
Michalina Wolska
Opiekun: Małgorzata Kubacka
Oddział Przedszkolny w Łomnicy
Amelia Kupper
Opiekun: Kinga Szymańska
Szkoła Podstawowa Nr 7 w Olsztynie
KATEGORIA III
dzieci od 7 do 9 lat
KATEGORIA IV
dzieci niepełnosprawne od 8 do 10 lat
I Kornelia Willigalla
Opiekun: Monika Filipek
Zespół Szkół w Lisewie Malborskim
I Aleksander Krawczuk
Opiekun: Ala Petkov
Zespół Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim
II Maja Piechuta
Opiekun: Elżbieta Łaźnia
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworznie
II Wiktoria Jastrzębska
Opiekun: Anna Bąbrych
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pruszkowie
III Julia Niewińska
Opiekun: Wioleta Dudek
Szkoła Podstawowa Nr 66 w Katowicach
III Kacper Młyński
Opiekun: Iwona Szulc
Zespół Szkół Publicznych Nr 2 w Kościerzynie
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Katarzyna Kierenko
Opiekun: Mariola Rosłoniec
Szkoła Podstawowa Nr 12 w Otwocku
Kacper Gawryl
Opiekun: Maria Sternicka
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Barcinie
Jakub Tomczak
Opiekun: Anna Szczepaniak
Szkoła Podstawowa Nr 78 w Poznaniu
Rafał Knitter
Opiekun: Gabriela Poznań
Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach
Katarzyna Krzewska
Opiekun: Małgorzata Swat
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Olsztynie
Martyna Gajewska
Opiekun: Ewelina Albingier
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wych. w Pruszkowie


Laureaci   A   B1   B2   B3   C1   C2   Ć   D1   D2   E   F   G1   G2   G3   H   I   J1   J2   K1   K2   K3   K4   K5   K6   L   Ł   M1   M2   M3   N1   N2   O   P1   P2   P3   R1   R2   S1   S2   S3   S4   S5   Ś   T   U   V   W1   W2   W3  
Dominik MachajJakub MachajKarolina MachajBartosz Machejek
Gabriela MachejekEmilia MacherzyńskaWojtek MachnackiMilena Machnio
Damian MaciągJakub MaciejecJulia MaciejewskaAleks Maciejewski
Maksymilian MaciejowskiJulia MacinaMichał MaciorowskiWeronika Maciuszonek
Dawid MaczugaMiłosz MaczugaMateusz MadejLaura Madejska
Natasza MadejskaKrzysztof MadejskiDamian MagdziakMiłka Magdziak
Agata MagieraNikola MagierowskaJan MagierskiJulia Maj
Natalia MajOliwia MajZofia MajMałgorzata Majcherczyk
Kornelia MajchrowiczBartosz MajchrzakZuzanna MajchrzakZuzanna Majchrzak
Jan MajewskiPatryk MajewskiPatrycja MajkowskaSylwia Makowska
Wiktoria MakowskaSzymon MakowskiAgnieszka MakrockaAleksandra Makrocka
Maja MaksimiukEwelina MakuchAntoni MalawskiSzymon Malczewski
Adrian MalecMarta MalecZuzanna MalejkaJan Malek Malek
Kacper MalekMarika MalekMichalina MalekDaniel Malenka
Weronika MalickaWiktor MalinkiewiczAgnieszka MalinowskaAdam Malinowski
Nikodem MalinowskiOla MaliszewskaBartłomiej MaliszewskiKlaudia Malmur
Paulina MałachowskaMaja MałagowskaSonia MałeckaAngelo Małecki
Marcin MałekStanisław MałekOlgierd MałochaJakub Małota
Wiktor MandlaMarta ManerowskaAntoni ManiaAleksandra Mańkowska
Łucja MańkowskaKarol MańkowskiMałgorzata MarchlewiczNatalia Marciniak
Nikola MarciniakAnna MarczakMarcin MarczakNatalia Marczak
Witosz MarczakMateusz MarczyńskiMateusz MarkiewiczGrzegorz Markowski
Łukasz MarlęgaMaja MarmurowiczJulia MarszałWiktoria Marszał
Gabriela MarszałekRenata MarszałekGrzegorz MarzecKarolina Masłowska
Seweryn MasłowskiKarol MasłykIda MasternakOliwia Maślak
Laureaci   A   B1   B2   B3   C1   C2   Ć   D1   D2   E   F   G1   G2   G3   H   I   J1   J2   K1   K2   K3   K4   K5   K6   L   Ł   M1   M2   M3   N1   N2   O   P1   P2   P3   R1   R2   S1   S2   S3   S4   S5   Ś   T   U   V   W1   W2   W3  


Uczestnicy, którzy zostali dodani przez Ciebie do tego konkursu: