Zapraszamy na szkolenia z narzędzi diagnostycznych i metod terapeutycznych:


korp kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna progesty

fundusze europejskie

    Konkursy >> XIII Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Raz, dwa, trzy - powiedz Ty!”

XIII Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Raz, dwa, trzy - powiedz Ty!”



Czas trwania
od 2013-03-18 do 2013-05-24 (Zakończony)


Opis

 

Celem konkursu jest rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości dzieci objętych terapią logopedyczną; współpraca logopedy-dziecka-rodzica w przezwyciężaniu trudności związanych z mówieniem; praca nad rozwojem mowy w oparciu o zabawne wyliczanki, z wykorzystaniem technik plastycznych; wyzwolenie radości tworzenia.

 

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku oraz Wydawnictwo KOMLOGO.

 

Sponsor nagród:

Wydawnictwo Komlogo

 

Patroni:

Internetowy portal fonetyki Gdańskie Stowarzyszenie Jaś i Małgosia FUMI Studio


  1. Temat konkursu: „Raz, dwa, trzy - powiedz Ty!”
  2. Celem konkursu jest rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości dzieci objętych terapią logopedyczną; współpraca logopedy-dziecka-rodzica w przezwyciężaniu trudności związanych z mówieniem; praca nad rozwojem mowy w oparciu o zabawne wyliczanki, z wykorzystaniem technik plastycznych;wyzwolenie radości tworzenia.
  3. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku oraz Wydawnictwo KOMLOGO. Czas trwania konkursu od 18.03.2013 do 24.05.2013.
  4. Konkurs adresowany jest do dzieci w następujących kategoriach wiekowych:
    • I – dzieci od 4 do 6 lat
    • II - dzieci niepełnosprawne od 4 do 6 lat
    • III – dzieci od 7 do 9 lat
    • IV – dzieci niepełnosprawne od 7 do 9 lat
    • V – dzieci od 10 do 12 lat
    • VI – dzieci niepełnosprawne od 10 do 12 lat
  5. Na konkurs należy nadesłać pracę plastyczną ilustrującą wyliczankę. Na odwrocie pracy należy zamieścić tekst wyliczanki.
  6. Format pracy: A4
    Technika: dowolna
  7. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zarejestrowanie opiekuna i dzieci biorących udział w konkursie na stronie www.komlogo.pl w zakładce „Konkursy”.
  8. Każda praca powinna być zaopatrzona z tyłu w metryczkę. Metryczka powinna zawierać (litery drukowane):
    • - nazwa konkursu
    • - imię i nazwisko dziecka
    • - wiek
    • - numer kategorii
    • - nazwę placówki, do której uczęszcza dziecko
    • - kod uczestnika
    • - imię i nazwisko opiekuna dziecka
    • - telefon kontaktowy do opiekuna
    • - adres e-mail opiekuna
    • - adres opiekuna do ewentualnej wysyłki

    Metryczkę można pobrać jako plik .doc lub .pdf
    zobacz przykład poprawnie wypełnionej metryczki pracy konkursowej

    WAŻNE!!! Kod uczestnika generuje się po zarejestrowaniu uczestnika. Prace bez kodu oraz bez prawidłowo i czytelnie wypełnionej metryczki nie będą podlegały ocenie.
  9. Zgłosić na konkurs może osoba dorosła (rodzic, opiekun, nauczyciel, logopeda, itd.)
  10. Prace powinny być wykonywane przez uczestników samodzielnie.
  11. Prace należy przesłać na adres organizatora:

    MAGDALENA KUCZKOWSKA
    SZKOŁA PODSTAWOWA NR 65
    IM. ALFA LICZMAŃSKIEGO
    UL. ŚLUZA 6
    80-770 GDAŃSK

  12. Termin nadsyłania prac do 24 maja 2013r. Decyduje data stempla pocztowego.
  13. Komisja wybierze najciekawsze prace. Od decyzji komisji nie ma odwołania.
  14. Wyłonienie zwycięzcy i ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu 2 tygodni od ukończenia konkursu. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona na stronie Wydawnictwa Komlogo www.komlogo.pl oraz na stronie internetowej www.sp65.edu.pl
  15. Przysyłane na konkurs prace nie będą odsyłane do uczestników, przechodzą na własność organizatora.
  16. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich.
  17. Przewidujemy atrakcyjne nagrody dla laureatów i ich opiekunów.
  18. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymają dyplomy lub podziękowania w formie elektronicznej bądź tradycyjnej (drukowanej).
  19. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Komlogo.
  20. Biorąc udział w konkursie uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na wszystkie zasady zawarte w Regulaminie.
  21. Regulamin może być w każdej chwili zmieniony przez Organizatora.
  22. UWAGA!!! Prace niezgodne z regulaminem nie będą podlegały ocenie.


Laureaci konkursu


Komisja konkursowa w składzie:

  • Grażyna Brzeska – śpiewaczka operowa, logopeda,

  • Mikołaj Robert Jurkowski – Robotnik Sztuki,

  • Grażyna Lubiewska – pedagog,

  • Łukasz Krajewski – artysta,

  • Magdalena Kuczkowska – neurologopeda, terapeuta pedagogiczny,

  • Tytus Kuczkowski – lekarz

spośród 1013 nadesłanych prac, wyłoniła zwycięzców konkursu:

KATEGORIA I
dzieci od 4 do 6 lat
KATEGORIA II
dzieci niepełnosprawne od 4 do 6 lat
I Magdalena Kiciak
Opiekun: Patrycja Cibis
Miejskie Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi, Bytom
I Jakub Krajczyński
Opiekun: Lidia Górecka
Przedszkole Nr 3 Integracyjne, Mosina
II Julia Guzin
Opiekun: Renata Kmieć
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Radom
II Jowita Skróńdź
Opiekun: Anna Struwe-Lichman
Przedszkole Niepubliczne ZASIEDMIOGÓROGRÓD, Bydgoszcz
III Dawid Kalata
Opiekun: Iwona Kubój
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mrozowej Woli, Stoczek
III Aleksander Gonczar
Opiekun: Monika Zimmer
Publiczne Przedszkole nr 2 Lwówek Śląski
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Karolina Słaboń
Opiekun: Małgorzata Słaboń
Oddziały Przedszkolne przy SP 8, Gliwice-Bojków
Antonina Stawicka
Opiekun: Aleksandra Brauer-Marszałek
Przedszkole nr 5 im. Przyjaciół Bohaterów Bajek, Łaziska Górne
Bianka Nosek
Opiekun: Julita Kaczmarczyk
Przedszkole Muzyczne Bajka-Zalesie, Piaseczno-Zalesie Dolne
Adam Ziętarski
Opiekun: Teresa Ziętarska
Przedszkole Specjalne w Kisielicach
Eryk Zakrzewski
Opiekun: Urszula Balcerowicz
Gminne Przedszkole w Zakręcie, Warszawa-Wesoła
Szymon Zawadzki
Opiekun: Ewa Trzeszan
Przedszkole nr 44 w Gdyni
KATEGORIA III
dzieci od 7 do 9 lat
KATEGORIA IV
dzieci niepełnosprawne od 7 do 9 lat
I Dominika Zegar
Opiekun: Iwona Poręba
Zespół Szkoły Podstawowej Nr1 i Gimnazjum w Szynwałdzie
I Kewin Głąb
Opiekun: Barbara Kędziora, Beata Kulisiewicz
ZSS nr 23 w Częstochowie
II Nikodem Lenczewski
Opiekun: Halina Stary
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu, Zamostne
II Karolina Śliczny
Opiekun: Małgorzata Gzyl
Publiczne Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czesława Janczarskiego w Kluczborku
III Rafał Nocoń
Opiekun: Jolanta Bausmer-Ceglarek
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Rosponda, Żyrowa
III Wiktoria Szyndowska
Opiekun: Joanna Cichoń-Olszówka
SP 8 z Oddziałami Integracyjnymi, Zabrze
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Kateryna Shevchenko
Opiekun: Jolanta Kaczmarek
Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku
Szymon Czech
Opiekun: Małgorzata Juryś-Stec
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Jasło
Wiktoria Pogoda
Opiekun: Aneta Pieczonka
Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy
Jakub Chochołek
Opiekun: Jadwiga Kaczkowska
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle
Nikola Grams
Opiekun: Teresa Kaczorowska
Szkoła Podstawowa w Lidzbarku
KATEGORIA V
dzieci od 10 do 12 lat
KATEGORIA VI
dzieci niepełnosprawne od 10 do 12 lat
I Olga Szymańska
Opiekun: Kinga Szymańska
Szkoła Podstawowa nr 7 w Olsztynie
I Wiktor Baliński
Opiekun: Paulina Kizeweter
SP 166 w Łodzi
II Karolina Konieczna
Opiekun: Kazimiera Czabaj
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Moszczanka
II Filip Dubielowski
Opiekun: Iwona Szeloch
Zespół Szkół nr 11 we Wrocławiu
III Daria Wiczling
Opiekun: Bogumiła Pigoń-Reglińska
ZKPiG Kolbudy
III Kacper Sroka
Opiekun: Jolanta Ostrowska-Baran
Zespół Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Oliwia Musiałowicz
Opiekun: Grażyna Podczarska
Szkoła Podstawowa nr 8 w Częstochowie
Albert Avetisyan
Opiekun: Lena Anna Gontarz
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu, Zambrów
Julia Gaweł
Opiekun: Henryk Gaweł
Szkoła Podstawowa nr 8, Sosnowiec
Dariusz Pieloch
Opiekun: Lena Anna Gontarz
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu, Zambrów
Julia Sojka
Opiekun: Magdalena Sojka-Kalicińska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiśle Wielkiej
Igor Kazaniecki
Opiekun: Małgorzata Trzebiatowska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnicy Kaszubskiej


Laureaci   A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K1   K2   L   Ł   M   N   O   P   R   S1   S2   Ś   T   U   V   W   Z   Ż  
Bartosz SzczepanikDorota SzczepańskaZuzanna SzczukaMikołaj Szczygieł
Hubert SzewczykJustyna SzewczykJulia SzeweraDobrawa Szlagowska
Inez SzłapikJakub SzocikJakub SzocikJakub Szocik
Jakub SzocikNatalia SzopaMarcin SzpotSzymon Szudejko
Amelia SzulcIza SzulcNoemi SzwajkowskaDaria Szwedowska
Kacper SzwerOliwia SzydłowskaOlga SzymańskaSandra Szymańska
Filip SzymańskiWiktoria SzyndowskaWiktoria Szyszka
Laureaci   A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K1   K2   L   Ł   M   N   O   P   R   S1   S2   Ś   T   U   V   W   Z   Ż  


Uczestnicy, którzy zostali dodani przez Ciebie do tego konkursu: