Zapraszamy na szkolenia z narzędzi diagnostycznych i metod terapeutycznych:


korp kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna progesty

fundusze europejskie

    Konkursy >> XI Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Nasze piękne polskie słowa”

XI Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Nasze piękne polskie słowa”



Czas trwania
od 2013-01-15 do 2013-04-12 (Zakończony)


Opis

 

Celem konkursu jest rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni uczniów, zwrócenie uwagi na piękno naszej ojczystej mowy, wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, szczególnie u dzieci z trudnościami w mówieniu. Ponadto konkurs ma na celu prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych oraz zachęcenie do wspólnej pracy logopedy, psychologa, pedagoga, polonisty, rodzica i ucznia nad rozwojem mowy i języka z wykorzystaniem technik plastycznych.

 

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Wydawnictwo KOMLOGO.

 

Sponsor nagród:

Wydawnictwo Komlogo Starostwo Powiatowe w Dębicy

 

Patronat honorowy:

Starostwo Powiatowe w Dębicy

 

Patroni:

Internetowy portal fonetyki FUMI Studio Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dębicy
Twoja szansa - Śnieżka Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy Stowarzyszenie Z Potrzeby Serca


  1. Temat konkursu: „Nasze piękne polskie słowa”
  2. Celem konkursu jest rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni uczniów, zwrócenie uwagi na piękno naszej ojczystej mowy, wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, szczególnie u dzieci z trudnościami w mówieniu. Ponadto konkurs ma na celu prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych oraz zachęcenie do wspólnej pracy logopedy, psychologa, pedagoga, polonisty, rodzica i ucznia nad rozwojem mowy i języka z wykorzystaniem technik plastycznych.
  3. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Wydawnictwo KOMLOGO. Czas trwania konkursu od 15.01.2013 do 12.04.2013.
  4. Konkurs adresowany jest do dzieci w następujących kategoriach wiekowych:
    • I – dzieci od 4 do 6 lat
    • II - dzieci niepełnosprawne od 4 do 6 lat
    • III – dzieci od 7 do 9 lat
    • IV – dzieci niepełnosprawne od 7 do 9 lat
    • V – dzieci od 10 do 12 lat
    • VI – dzieci niepełnosprawne od 10 do 12 lat
  5. Na konkurs należy nadesłać pracę plastyczną ilustrującą wybrane przez dziecko słowo, które ma dla niego szczególną wartość, ukazujące piękno naszego języka (np. słowo, które kojarzy się dziecku z kimś lub czymś miłym, które się uczy lub potrafi już poprawnie powiedzieć i sprawia mu to radość).
  6. Format pracy: A4
    Technika: dowolna
  7. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zarejestrowanie opiekuna i dzieci biorących udział w konkursie na stronie www.komlogo.pl w zakładce „Konkursy”.
  8. Każda praca powinna być zaopatrzona z tyłu w metryczkę. Metryczka powinna zawierać (litery drukowane):
    • nazwa konkursu
    • imię i nazwisko dziecka
    • wiek
    • numer kategorii
    • nazwę placówki do której uczęszcza dziecko
    • kod uczestnika
    • imię i nazwisko opiekuna dziecka
    • telefon kontaktowy do opiekuna
    • adres e-mail opiekuna
    • adres opiekuna do ewentualnej wysyłki

    Metryczkę można pobrać jako plik .doc lub .pdf
    zobacz przykład poprawnie wypełnionej metryczki pracy konkursowej

    WAŻNE!!! Kod uczestnika generuje się po zarejestrowaniu uczestnika. Prace bez kodu oraz bez prawidłowo i czytelnie wypełnionej metryczki nie będą podlegały ocenie.
  9. Zgłosić na konkurs może osoba dorosła (rodzic, opiekun, nauczyciel, logopeda, itd.)
  10. Prace powinny być wykonywane przez uczestników samodzielnie.
  11. Prace należy przesłać na adres organizatora:

    Karina Lewtak
    Zespół Szkół Specjalnych
    ul. Matejki 22
    39-200 Dębica
    z dopiskiem OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY

  12. Termin nadsyłania prac do 12 kwietnia 2013r. Decyduje data stempla pocztowego.
  13. Komisja wybierze najciekawsze prace. Od decyzji komisji nie ma odwołania.
  14. Wyłonienie zwycięzcy i ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu 2 tygodni od ukończenia konkursu. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona na stronie Wydawnictwa Komlogo www.komlogo.pl
  15. Przysyłane na konkurs prace nie będą odsyłane do uczestników, przechodzą na własność organizatora.
  16. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich.
  17. Przewidujemy atrakcyjne nagrody dla laureatów i ich opiekunów.
  18. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymają dyplomy lub podziękowania w formie elektronicznej bądź tradycyjnej (drukowanej).
  19. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Komlogo i Starostwo Powiatowe w Dębicy.
  20. Biorąc udział w konkursie uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na wszystkie zasady zawarte w Regulaminie.
  21. Regulamin może być w każdej chwili zmieniony przez Organizatora.
  22. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail Organizatora slowa@komlogo.pl
  23. UWAGA!!! Prace niezgodne z regulaminem nie będą podlegały ocenie.


Laureaci konkursu

Komisja konkursowa w składzie:

  • Anna Jurkiewicz – plastyk,

  • Karina Lewtak – logopeda,

  • Paweł Stachnik – psycholog,

spośród 3191 nadesłanych prac, wyłoniła zwycięzców konkursu:

KATEGORIA I
dzieci od 4 do 6 lat
KATEGORIA II
dzieci niepełnosprawne od 4 do 6 lat
I Antoni Smardzewski
Opiekun: Stella Czerwińska
Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Kujawskim
I Julia Kozłowska
Opiekun: Sylwia Siwiak
Gminne Przedszkole w Siedlisku
II Maria Gralińska
Opiekun: Krystyna Frąckowiak
Niepubliczne Przedszkole w Siedleminie
II Patrycja Dolata
Opiekun: Angelika Jalocha-Polityło
III Panek Julia
Opiekun: Renata Kmieć
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Radomiu
III Zuzanna Pomykała
Opiekun: Monika Ciurko
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Oławie
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Nicole Szpak
Opiekun: Wioletta Ochał-Pawlik
Szkoła Podstawowa w Joninach
Jan Sidor
Opiekun: Ilona Cebula-Jędrak
Przedszkole Niepubliczne z Oddz. Integracyjnymi im. bł. B. Lament w Lublinie
Karolina Słaboń
Opiekun: Małgorzata Słaboń
Przedszkole przy SP8 Gliwice-Bojków
Piotr Bielecki
Opiekun: Urszula Szymczuk
Zespół Oświatowy Przedszkole w Nowej Wsi
KATEGORIA III
dzieci od 7 do 9 lat
KATEGORIA IV
dzieci niepełnosprawne od 7 do 9 lat
I Kalina Dadan
Opiekun: Marzena Włoszczyk
Szkoła Podstawowa w Chrzanie
I Łukasz Płaneta
Opiekun: Katarzyna Raś
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej
II Katarzyna Mróz
Opiekun: Agata Szmeja
Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu
II Wiktoria Cielak
Opiekun: Aneta Żądło
Zeszpół Szkół Specjalnych, Dębica
III Karina Ruc
Opiekun: Barbara Paluszkiewicz
Zespół Szkół Publicznych Konarzyny
III Sandra Lesczyńska
Opiekun: Sylwia Dudek
Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, Łęczyca
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Adrian Kałużny
Opiekun: Alicja Rochowiak
Szkoła Podstawowa Integracyjna w Inowrocławiu
Rafał Jureczko
Opiekun: Anita Wiener
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Patrycja Skwierawska
Opiekun: Małgorzata Trzebiatowska
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Dębnica Kaszubska
Aleksander Krawczuk
Opiekun: Ala Petkov
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim
KATEGORIA V
dzieci od 10 do 12 lat
KATEGORIA VI
dzieci niepełnosprawne od 10 do 12 lat
I Aleksandra Gomułka
Opiekun: Kinga Roszuk
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Jachowicza w Furmanach
I Dawid Żydczyk
Opiekun: Anna Ilów
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Grodków
II Wojciech Ostrowski
Opiekun: Magdalena Kuczkowska
SP nr 65 w Gdańsku
II Patrycja Polkowska
Opiekun: Teresa Szmagalska
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
III Zofia Ryżewska
Opiekun: Bożena Gaweł
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Lubinie
III Kinga Chojecka
Opiekun: Katarzyna Chojecka
Szkoła Podstawowa w Radzikowie Wielkim
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Anna Dzięcioł
Opiekun: Żaneta Ratajszczak
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich, Konojad
Alicja Dubiel
Opiekun: Joanna Mydlarz
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej
Klaudia Kleinszmidt
Opiekun: Izabela Jaskólska
Szkoła Podstawowa w Kazuniu Nowym
Patrycja Królak
Opiekun: Anna Jaworska
SOSW nr 15, Warszawa


Laureaci   A   B1   B2   B3   C1   C2   D1   D2   E   F   G1   G2   H   I   J1   J2   K1   K2   K3   K4   K5   L   Ł   M1   M2   M3   N   O   P1   P2   P3   Q   R1   R2   S1   S2   S3   S4   Ś   T   U   V   W1   W2   W3   Z   Ż  
Karolina WinnaMarysia WiśniewskaNatalia WiśniewskaKacper Wiśniewski
Katarzyna WiśniowskaSebastian WitasiakJulia WitekKamil Witek
Patrycja WitekEwelina WitkowskaKarolina WitkowskaKarolina Witkowska
Natalia WitkowskaNikola WitkowskaWiktoria WitkowskaOliwier Witoń
Kamil WładykoIzabela WłochJakub WłochSimona Włodarczak
Antonina WłodarczykBeata WłodarczykDawid WłodarczykOskar Włodarczyk
Olga WłodarskaSandra WłodarskaJędrzej WnukNadia Wojciechowska
Karol WojciechowskiOliwier WojewodzicMichał WojnickiAleksandra Wojtal
Dominik WojtasikMikołaj WojtasikOliwia WojtasikMaksymilian Wojtaszek
Radosław WojtczakMichalina WojtkoMarta WojtkowiakSylwia Wojtuła
Dominika WojtychWiktor WojtyniakFilip WojtyszynWiktor Wolankiewicz
Aleksandra WolnaMaksymilian WolnickiAngelika WolnikAnita Wolska
Paulina WolskaAndrzej WołkowskiDamian WołoszyńskiWiktor Wołowski
Kinga WorochOliwia WoszekMatra WoźnaDawid Woźniak
Kacper WoźniakMaria Natalia WoźniakMarta WoźniakNatasza Woźniak
Roksana WoźniakZofia WoźniakDaria WoźniakowskaBartek Woźny
Hubert WożniakMikołaj WójciakDominik WójcikIzabela Wójcik
Jarosław WójcikKajetan WójcikKarolina WójcikKarolina Wójcik
Mateusz WójcikWeronika WójcikBartosz WójtowiczDaniel Wójtowicz
Miłosz WójtowiczPiotr WrębiakPaulina WronaMartyna Wrońska
Michał WrońskiKamila WróbelLilianna WróbelNatalia Wróbel
Damian WróblewskiZuzanna WrukMarta WrzesinskaPatrtyk Wrześniak
Patryk WrześniakPatryk WrześniakPatryk WrześniakAmelia Wszelaki
Karolina WszołekNatalia WybornyKlaudia WycechMonika Wyderko
Klaudia WydraKamil WydrowskiAdam WydubaMaksym Wyganowski
Laureaci   A   B1   B2   B3   C1   C2   D1   D2   E   F   G1   G2   H   I   J1   J2   K1   K2   K3   K4   K5   L   Ł   M1   M2   M3   N   O   P1   P2   P3   Q   R1   R2   S1   S2   S3   S4   Ś   T   U   V   W1   W2   W3   Z   Ż  


Uczestnicy, którzy zostali dodani przez Ciebie do tego konkursu: