SZKOLENIA KOMLOGO
korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii koze kojd kosf kogs metoda strukturalna progesty Baza certyfikowanych specjalistów
DIAGNOZA KOMLOGO
    Konkursy >> XI Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Nasze piękne polskie słowa”

logo-konkursu

XI Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Nasze piękne polskie słowa”



Czas trwania
od 2013-01-15 do 2013-04-12 (Zakończony)


Opis
zss komlogo

 

Celem konkursu jest rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni uczniów, zwrócenie uwagi na piękno naszej ojczystej mowy, wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, szczególnie u dzieci z trudnościami w mówieniu. Ponadto konkurs ma na celu prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych oraz zachęcenie do wspólnej pracy logopedy, psychologa, pedagoga, polonisty, rodzica i ucznia nad rozwojem mowy i języka z wykorzystaniem technik plastycznych.

 

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Wydawnictwo KOMLOGO.

 

Sponsor nagród:

Wydawnictwo Komlogo Starostwo Powiatowe w Dębicy

 

Patronat honorowy:

Starostwo Powiatowe w Dębicy

 

Patroni:

Internetowy portal fonetyki FUMI Studio Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dębicy
Twoja szansa - Śnieżka Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy Stowarzyszenie Z Potrzeby Serca


icon-regulamin
  1. Temat konkursu: „Nasze piękne polskie słowa”
  2. Celem konkursu jest rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni uczniów, zwrócenie uwagi na piękno naszej ojczystej mowy, wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, szczególnie u dzieci z trudnościami w mówieniu. Ponadto konkurs ma na celu prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych oraz zachęcenie do wspólnej pracy logopedy, psychologa, pedagoga, polonisty, rodzica i ucznia nad rozwojem mowy i języka z wykorzystaniem technik plastycznych.
  3. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Wydawnictwo KOMLOGO. Czas trwania konkursu od 15.01.2013 do 12.04.2013.
  4. Konkurs adresowany jest do dzieci w następujących kategoriach wiekowych:
    • I – dzieci od 4 do 6 lat
    • II - dzieci niepełnosprawne od 4 do 6 lat
    • III – dzieci od 7 do 9 lat
    • IV – dzieci niepełnosprawne od 7 do 9 lat
    • V – dzieci od 10 do 12 lat
    • VI – dzieci niepełnosprawne od 10 do 12 lat
  5. Na konkurs należy nadesłać pracę plastyczną ilustrującą wybrane przez dziecko słowo, które ma dla niego szczególną wartość, ukazujące piękno naszego języka (np. słowo, które kojarzy się dziecku z kimś lub czymś miłym, które się uczy lub potrafi już poprawnie powiedzieć i sprawia mu to radość).
  6. Format pracy: A4
    Technika: dowolna
  7. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zarejestrowanie opiekuna i dzieci biorących udział w konkursie na stronie www.komlogo.pl w zakładce „Konkursy”.
  8. Każda praca powinna być zaopatrzona z tyłu w metryczkę. Metryczka powinna zawierać (litery drukowane):
    • nazwa konkursu
    • imię i nazwisko dziecka
    • wiek
    • numer kategorii
    • nazwę placówki do której uczęszcza dziecko
    • kod uczestnika
    • imię i nazwisko opiekuna dziecka
    • telefon kontaktowy do opiekuna
    • adres e-mail opiekuna
    • adres opiekuna do ewentualnej wysyłki

    Metryczkę można pobrać jako plik .doc lub .pdf
    zobacz przykład poprawnie wypełnionej metryczki pracy konkursowej

    WAŻNE!!! Kod uczestnika generuje się po zarejestrowaniu uczestnika. Prace bez kodu oraz bez prawidłowo i czytelnie wypełnionej metryczki nie będą podlegały ocenie.
  9. Zgłosić na konkurs może osoba dorosła (rodzic, opiekun, nauczyciel, logopeda, itd.)
  10. Prace powinny być wykonywane przez uczestników samodzielnie.
  11. Prace należy przesłać na adres organizatora:

    Karina Lewtak
    Zespół Szkół Specjalnych
    ul. Matejki 22
    39-200 Dębica
    z dopiskiem OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY

  12. Termin nadsyłania prac do 12 kwietnia 2013r. Decyduje data stempla pocztowego.
  13. Komisja wybierze najciekawsze prace. Od decyzji komisji nie ma odwołania.
  14. Wyłonienie zwycięzcy i ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu 2 tygodni od ukończenia konkursu. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona na stronie Wydawnictwa Komlogo www.komlogo.pl
  15. Przysyłane na konkurs prace nie będą odsyłane do uczestników, przechodzą na własność organizatora.
  16. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich.
  17. Przewidujemy atrakcyjne nagrody dla laureatów i ich opiekunów.
  18. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymają dyplomy lub podziękowania w formie elektronicznej bądź tradycyjnej (drukowanej).
  19. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Komlogo i Starostwo Powiatowe w Dębicy.
  20. Biorąc udział w konkursie uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na wszystkie zasady zawarte w Regulaminie.
  21. Regulamin może być w każdej chwili zmieniony przez Organizatora.
  22. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail Organizatora slowa@komlogo.pl
  23. UWAGA!!! Prace niezgodne z regulaminem nie będą podlegały ocenie.


Laureaci konkursu

Komisja konkursowa w składzie:

  • Anna Jurkiewicz – plastyk,

  • Karina Lewtak – logopeda,

  • Paweł Stachnik – psycholog,

spośród 3191 nadesłanych prac, wyłoniła zwycięzców konkursu:

KATEGORIA I
dzieci od 4 do 6 lat
KATEGORIA II
dzieci niepełnosprawne od 4 do 6 lat
I Antoni Smardzewski
Opiekun: Stella Czerwińska
Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Kujawskim
I Julia Kozłowska
Opiekun: Sylwia Siwiak
Gminne Przedszkole w Siedlisku
II Maria Gralińska
Opiekun: Krystyna Frąckowiak
Niepubliczne Przedszkole w Siedleminie
II Patrycja Dolata
Opiekun: Angelika Jalocha-Polityło
III Panek Julia
Opiekun: Renata Kmieć
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Radomiu
III Zuzanna Pomykała
Opiekun: Monika Ciurko
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Oławie
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Nicole Szpak
Opiekun: Wioletta Ochał-Pawlik
Szkoła Podstawowa w Joninach
Jan Sidor
Opiekun: Ilona Cebula-Jędrak
Przedszkole Niepubliczne z Oddz. Integracyjnymi im. bł. B. Lament w Lublinie
Karolina Słaboń
Opiekun: Małgorzata Słaboń
Przedszkole przy SP8 Gliwice-Bojków
Piotr Bielecki
Opiekun: Urszula Szymczuk
Zespół Oświatowy Przedszkole w Nowej Wsi
KATEGORIA III
dzieci od 7 do 9 lat
KATEGORIA IV
dzieci niepełnosprawne od 7 do 9 lat
I Kalina Dadan
Opiekun: Marzena Włoszczyk
Szkoła Podstawowa w Chrzanie
I Łukasz Płaneta
Opiekun: Katarzyna Raś
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej
II Katarzyna Mróz
Opiekun: Agata Szmeja
Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu
II Wiktoria Cielak
Opiekun: Aneta Żądło
Zeszpół Szkół Specjalnych, Dębica
III Karina Ruc
Opiekun: Barbara Paluszkiewicz
Zespół Szkół Publicznych Konarzyny
III Sandra Lesczyńska
Opiekun: Sylwia Dudek
Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, Łęczyca
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Adrian Kałużny
Opiekun: Alicja Rochowiak
Szkoła Podstawowa Integracyjna w Inowrocławiu
Rafał Jureczko
Opiekun: Anita Wiener
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Patrycja Skwierawska
Opiekun: Małgorzata Trzebiatowska
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Dębnica Kaszubska
Aleksander Krawczuk
Opiekun: Ala Petkov
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim
KATEGORIA V
dzieci od 10 do 12 lat
KATEGORIA VI
dzieci niepełnosprawne od 10 do 12 lat
I Aleksandra Gomułka
Opiekun: Kinga Roszuk
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Jachowicza w Furmanach
I Dawid Żydczyk
Opiekun: Anna Ilów
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Grodków
II Wojciech Ostrowski
Opiekun: Magdalena Kuczkowska
SP nr 65 w Gdańsku
II Patrycja Polkowska
Opiekun: Teresa Szmagalska
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
III Zofia Ryżewska
Opiekun: Bożena Gaweł
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Lubinie
III Kinga Chojecka
Opiekun: Katarzyna Chojecka
Szkoła Podstawowa w Radzikowie Wielkim
Wyróżnienia: Wyróżnienia:
Anna Dzięcioł
Opiekun: Żaneta Ratajszczak
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich, Konojad
Alicja Dubiel
Opiekun: Joanna Mydlarz
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej
Klaudia Kleinszmidt
Opiekun: Izabela Jaskólska
Szkoła Podstawowa w Kazuniu Nowym
Patrycja Królak
Opiekun: Anna Jaworska
SOSW nr 15, Warszawa


icon-galeria
Laureaci   A   B1   B2   B3   C1   C2   D1   D2   E   F   G1   G2   H   I   J1   J2   K1   K2   K3   K4   K5   L   Ł   M1   M2   M3   N   O   P1   P2   P3   Q   R1   R2   S1   S2   S3   S4   Ś   T   U   V   W1   W2   W3   Z   Ż  
mr96mr98ar77jr78
Maciej RabijMarcel RabikowskiAdam RaczkiewiczJoanna Raczkowska
fr9pr58hr6tr11
Filip RaćPatryk RadawiecHanna RadomskaTosia Radwańska
wr50kr80kr79kr77
Wiktoria RadwańskaKamila RadziewiczKlaudia RajmanKornel Rajs
wr48mr95zr19jr63
Wiktoria RamMateusz RapczukZuzanna RapustaJakub Rasiński
jr71zr17tr10or36
Jan RatajczakZuzanna RedelTristan RedzimskiOliwia Redzio
pr48dr39ir15wr49
Paulina RegulskaDawid RegulskiIlona RekowskaWiktoria Rembelska
zr13nr30or38wr44
Zuzanna RenkielNatalia RezmerowskaOliwia RezmerowskaWeronika Rękosiewicz
pr47tr12pr50nr29
Piotr RiegnerTeresa RoczniokPiotr RodziewiczNatalia Rogala
kr83ar83kr84gr15
Kinga RogalkaAleksandra RogalskaKacper RogalskiGabriela Rogowska
ir14rr18rr18-2lr2
Izabela RoguskaRoksana RohnRoksana RohnLena Rojecka
kr88rr17dr44wr46
Kornelia RokickaRadosław RokickiDominika RokoszWiktoria Rokosz
kr90ar87kr86ar86
Karol RollaAleksandra RolskaKonrad RomaniukAdela Romanowska
sr31er33wr52jr72
Sandra RomanowskaEryk RomanowskiWiktoria RomskaJulia Ronkiewicz
jr69jr73hr4er35
Julia RopiakJakub RopińskiHubert RosaEwa Rosiak
zr20pr46br17mr94
Zuzanna RosiakPaula RosińskaBrygida RosołMikołaj Rosołowski
wr47jr66sr32ar79
Wiktor RoszkowskiJolanta RowińskaSzymon RozestwińskiAdela Rozynek
pr57jr65sr27kr78
Piotr RożekJulita RóżekSonia RóżyckaKarina Ruc
dr43jr81wr54dr38
Daria RucińskaJakub RudakWiktoria RudawskaDagmara Rudowicz
or35kr89pr52jr76
Oliwier RudowiczKonrad RumińskiPatrycja RumowskaJoanna Rusek
ar82dr42mr87sr28
Angelika RusinDiana RusinMariusz RusinSebastian Rusin
jr67jr74jr64kr87
Julia RusinkiewiczJakub RuszewskiJonatan RuszkowskiKlaudia Rutkowska
sr30or37l^r9zr14
Sebastian RutkowskiOliwia RybaŁucja RybaczekZuzanna Rybak
wr53er34nr28er28
Wiktoria RybakowskaEwa RybczyńskaNatalia RybczyńskaEwelina Rybińska
ar84zr16mr97jr80
Alex RybińskiZuzanna RychertMaja RychłowskaJustyna Ryczek
ar80wr51sr29kr82
Antonina RydzWioleta RygalskaSylwia RykielKlaudia Ryszewska
Laureaci   A   B1   B2   B3   C1   C2   D1   D2   E   F   G1   G2   H   I   J1   J2   K1   K2   K3   K4   K5   L   Ł   M1   M2   M3   N   O   P1   P2   P3   Q   R1   R2   S1   S2   S3   S4   Ś   T   U   V   W1   W2   W3   Z   Ż  


icon-uczestnicy

Uczestnicy, którzy zostali dodani przez Ciebie do tego konkursu:





fundusze europejskie