Kalendarz wydarzeń

Masaż logopedyczny – moduł II  
Sobota, 19.06.2021, 13:30 - 18:30
Odsłon : 64  

 

 Temat:

Masaż logopedyczny – moduł II

Prowadzący:

Aleksandra Kaczyńska

Forma:

Szkolenie/warsztaty

Termin:

19 czerwca 2021

Godziny zajęć:

 13.30-18.30 [sobota]

Miejsce :

Tarnów

Cena:

350zł

Organizator:

MILAlogo Agnieszka Madejska

664 800 375

agnieszka.madejska@onet.pl

 

Rejestracja :

664 800 375

agnieszka.madejska@onet.pl

Dla kogo przeznaczona?

 Logopedzi, neurologopedzi, fizjoterapeuci.

Prowadzący:

mgr Aleksandra Kaczyńska

logopeda, neurologopeda, pedagog specjalny, surdopedagog, terapeuta taktylny. W obszarze jej zainteresowań terapeutycznych pozostają dzieci z nieprawidłowym napięciem mięśniowym okolicy orofacjalnej, trudnościami w obszarze motoryki ustno-twarzowej i trudnościami w karmieniu. Praca z dziećmi jest jej pasją życiową, a wyzwania rozwojowe przed którymi stają w życiu codziennym skłania ją do ciągłych poszukiwań strategii i rozwiązań terapeutycznych. Na co dzień prowadzi Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, współpracuje z prywatnymi ośrodkami rehabilitacji neurologicznej i działa jako konsultant fundacyjny.

 PROGRAM  SZKOLENIA:

 Wywiad biologiczno-środowiskowy oraz kwestionariusze, które stanowią integralną część diagnozy logopedycznej. Ukierunkowanie na pacjenta z dysfunkcją neuromotoryczną.

  1. Masaż manualny twarzy (rozwinięcie o techniki pracy dostosowane do konkretnych wyzwań rozwojowych)– odpowiednio dostosowane techniki pracy z pacjentem z m.in.: MPD, zespołem Downa, zespołem Pradera-Williego, zespołem Williamsa.

- głaskanie,

- rozcieranie,

- wibracja,

- ugniatanie.

  1. Praca z tubkami żuchwowymi i wykorzystanie ich w masażu logopedycznym. Praktyczne strategie postępowania w zaburzeniach napięcia mięśniowego okolicy orofacjalnej, strategie pracy w sygmatyzmie międzyzębowym i bocznym.
  2. Masaż w połączeniu ze stymulacjami intraoralnymi, mającymi na celu przygotowanie pacjenta z dysfunkcją neuromotoryczną do treningu karmienia.
  3. Warsztat z analizą studium przypadku.

 Prosimy o przyniesienie: lalki około 30-40 cm, kocyka lub chusty do zawinięcia lalki, maty lub koca do położenia na podłodze, płyn do deynferkcji rąk oraz olejek lub oliwkę do masażu, wygodny strój, rękawiczki jednorazowe (3-4 pary).

 Istnieje możliwość udziału w obu modułach w jeden dzień!

 

Miejsce Tarnów
Kontakt e-mail: agnieszka.madejska@onet.pl, tel.: 664 800 375