SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Funkcje motoryczne narządów mowy w diagnozie, profilaktyce i terapii logopedycznej, w szczególności seplenienia międzyzębowego  
Niedziela, 7.03.2021, 09:00 - 16:00
Odsłon : 181  

 

Temat:

Funkcje motoryczne narządów mowy w diagnozie, profilaktyce i terapii logopedycznej, w szczególności seplenienia międzyzębowego

Prowadzący:

dr Agnieszka Banaszkiewicz, logopeda i neurologopeda, która od ponad 15 lat prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy. Od 2009 roku pracuje regularnie z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (np. poważne wady zgryzu, rozszczep podniebienia) w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2008 roku jako adiunkt w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Autorka książki i licznych artykułów o tematyce logopedycznej i językoznawczej. Praktyczne aspekty logopedii prezentuje w artykułach ukazujących się m. in. w „Forum Logopedy”.

Pierwszy artykuł dotyczący wywoływania głoski /r/ opublikowała w 2005 roku, od tej pory zainteresowanie jej metodą wciąż rośnie.

Forma:

warsztaty

Czas trwania:

7 marca 2021 r.

Godziny zajęć:

niedziela 9:00-16:00 (9h dydaktycznych)

Miejsce :

Lublin

Cena:

370 zł

Organizator:

Instytut Edukacji Logopedycznej

www.instytutlogopedyczny.pl

biuro@instytutlogopedyczny.pl

tel. 502 642 535 lub 505 255 435

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest ukazanie związków między fizjologicznymi czynnościami narządów mowy a artykulacją. Zaburzenia ich funkcjonowania skutkują występowaniem wadami wymowy, zwłaszcza seplenienia międzyzębowego. Dzięki usunięciu przyczyn można zaprogramować skuteczniejszą terapię logopedyczną. Na szkoleniu pojawią się konkretne wskazówki i ćwiczenia, jak poradzić sobie z niewłaściwymi nawykami.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

logopedzi, studenci logopedii

Program szkolenia:

Szkolenie składa się z dwóch części – teoretycznej (wykładu w postaci prezentacji multimedialnej zobrazowanego pokazem zdjęć i filmów), oraz warsztatowej (ćwiczenia praktycznych czynności, np. z nauki połykania).

  1. Funkcje motoryczne narządów mowy - oddychanie, żucie, połykanie, karmienie - ich związek z artykulacją oraz rozwojem psychomotorycznym dziecka.
  2. Związki przyczynowe pomiędzy nieprawidłowym sposobem oddychania, połykania, gryzienia i żucia, pozycją spoczynkową języka, wadami zgryzu a wymową.
  3. Wpływ na wymowę parafunkcji układu stomatognatycznego, takich jak: nieprawidłowe ułożenie ciała podczas snu i karmienia, ssanie palca, smoczka, itp.
  4. Przyczyny, zapobieganie i terapia dysfunkcji i parafunkcji układu stomatognatycznego, m. in. nauka połykania typu dorosłego.
  5. Charakterystyka seplenienia międzyzębowego, przyczyny i sposoby ich usuwania. Ramowy program terapii multiplex interdentalis.

 

Formularz zgłoszeniowy: https://instytutlogopedyczny.pl/lublin/funkcje-motoryczne-narzadow-mowy-w-diagnozie-profilaktyce-i-terapii-logopedycznej-w-szczegolnosci-seplenienia-miedzyzebowego.html

Miejsce Lublin
Kontakt e-mail: biuro@instytutlogopedyczny.pl, tel. 502 642 535 lub 505 255 435