SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Skuteczna terapia afazji rozwojowej (dziecięcej) i zaburzeń przetwarzania słuchowego APD. Praktyczne Warsztaty dwa w jednym.  
Piątek, 10.01.2020, 15:00 - 20:00
Odsłon : 153  

Skuteczna terapia afazji rozwojowej (dziecięcej) i zaburzeń przetwarzania słuchowego APD. Praktyczne Warsztaty dwa w jednym.

TERMIN:  10 stycznia 2020 r. (piątek) 15.00-20.00

TEMAT: Skuteczna terapia afazji rozwojowej (dziecięcej) i zaburzeń przetwarzania słuchowego APD. Praktyczne warsztaty dwa w jednym.

Prowadzący: mgr Marianna Głębocka-Czarniecka- (Viki Emili Elli) Jestem neurologopedą i surdopedagogiem oraz terapeutą ręki, instruktorem jogi śmiechu, terapeutą Metody Krakowskiej®, providerem Neuroflow®, felinoterapeutą (z miłości do kotów) oraz trenerem online, oraz certyfikowanym praktykiem Soul Body Fusion ®.

Aktualnie zgłębiam tajniki Recall Healing- biologii totalnej pod okiem Gilberta Renaud.

Jestem autorką publikacji dla dzieci p.t. Radości i smutki kota Feliksa, Piesek i przyjaciele, Co je Ala?, Co pije Kuba?, Filmowatyk, widełek i inne słowotwory. Z publikacjami można zapoznać się edulogmed.pl

Forma: warsztaty praktyczne

Godziny zajęć: 15.00-20.00 Miejsce: Jastrzębie-Zdrój, ul Podmiejska 6

Cena: 345 złotych do 30 listopada 2019 r.         390 zł do 30 grudnia 2019 r.

         440 zł po 30 grudnia 2019 r.  W cenie: dwa warsztaty (afazja i APD), materiały, poczęstunek, zaświadczenie

Liczba miejsc: 6

Organizator: Poradnia neurolgopedyczna. EDULOGMED

Kontakt: Marianna Głębocka-Czarniecka tel. 505 943 321, zapisy e-mailem : E-mail: gcmarianna@gmail.com do 2 stycznia 2020 r. Dla kogo przeznaczone jest szkolenie:

Dla specjalistów: logopedów, neurologopedów, pedagogów, psychologów, specjalistów wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju, nauczycieli, psychoterapeutów, fizjoterapeutów.

Jest to warsztat praktyczny, podczas którego będziemy ćwiczyć umiejętność programowania zajęć z dzieckiem z afazją i APD. Podczas warsztatu wykorzystane zostaną filmy prezentujące elementy terapii.

Program:

 

Moduł I:

Jak pracuje mózg. Specjalizacja lewej i prawej półkuli. Dominacja półkul, lateralizacja czym jest tak naprawdę i co oznacza. Lewooczność, lewouszność a trudności w nabywaniu mowy i języka.

Moduł II:

Funkcje przygotowujące umiejętność rozumienia i nadawania mowy. Ćwiczenia praktyczne w zakresie pamięci symultanicznej i sekwencyjnej, ćwiczenie funkcji wzrokowych i słuchowych. Ćwiczenie linearności, lewej półkuli. Krok po kroku.

Moduł III:

Jak słyszymy i przetwarzamy dźwięki. Etapy rozwoju słyszenia, etapy rozwoju pamięci słuchowej. Omówienie wyższych funkcji słuchowych. Diagnoza specjalistyczna w gabinecie. Diagnoza różnicowa: afazja, dysleksja.

Moduł IV:

Ćwiczenia dźwięków niewerbalnych

Ćwiczenie lokalizacji, wysokości, długości, natężenia dźwięków, reakcja na dźwięki

Moduł V

Ćwiczenia dźwięków werbalnych

Ćwiczenia pamięci słuchowej, słuchu fonemowego, sekwencji słuchowych, analiza i synteza słuchowa, ćwiczenia rozumienia mowy w obecności sygnałów zakłócających, ćwiczenia wykorzystania prozodycznych cech mowy, dekodowanie fonetyczne,

Moduł VI

Programy słuchowe i terapeutyczne

Tworzenie programów terapeutycznych dla dzieci z CAPD, prezentacja pomocy własnych i nie tylko, które wspomagają rozwój wyższych funkcji słuchowych. Omówienie i zaprezentowanie ATS Neuroflow®.

 

Moduł VII

Ćwiczenia językowe wspomagające mówienie, czytanie, pisanie. Ćwiczenia praktyczne w zakresie rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Moduł VIII

Praca z dzieckiem afatycznym i APD w wieku przedszkolnym i szkolnym  konstruowanie programów terapeutycznych. Filmy instruktarzowe

 

Serdecznie zapraszam

Marianna Głębocka-Czarniecka

Miejsce Jastrzębie-Zdrój
Kontakt e-mail: gcmarianna@gmail.com, tel. 505 943 321