Kalendarz wydarzeń

Karty Oceny Gotowości Szkolnej – KOGS – test do diagnozy gotowości szkolnej dzieci sześcioletnich. Ocena wiedzy i umiejętności  
Niedziela, 8.12.2019, 09:00 - 13:00
Odsłon : 312  

 

Temat:

Karty Oceny Gotowości Szkolnej – KOGS – test do diagnozy gotowości szkolnej dzieci sześcioletnich. Ocena wiedzy i umiejętności

Prowadzący:

dr Joanna Gruba/mgr Bożena Gubała,

Forma:

Warsztat/szkolenie

Termin:

8.12.2019 r.

Godziny zajęć:

9.00-13.00 (5 godzin dydaktycznych)

Miejsce:

Best Western Hotel Felix ul. Omulewska 24, 04-128 Warszawa

Cena:

190,00 zł

Organizator:

Wydawnictwo Komlogo, ul. Wiejska 21, 47-143 Niezdrowice,

www: www.komlogo.pl, e-mail: info@komlogo.pl, tel.: (32) 233-54-71,

 +48 504-245-737

Rejestracja:

przejdź do rejestracji

 Prowadzący:

  • dr Joanna Gruba: doktor nauk humanistycznych, absolwentka pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Śląskim, logopedii i terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Opolskim oraz informatyki szkolnej na Uniwersytecie Śląskim Jest autorką i współautorką narzędzi diagnostycznych oraz licznych książek naukowych i naukowo-dydaktycznych.
  • mgr Bożena Gubała: Oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego i początkowego. Od wielu lat powadzi diagnozę i terapie dzieci w wieku przedszkolnym również w zakresie gotowości szkolnej

Dla kogo przeznaczony jest warsztat?

Warsztat adresowany jest dla nauczycieli, psychologów, pedagogów, logopedów grup przedszkolnych, w których dzieci realizują roczne obowiązkowe przygotowanie do podjęcia nauki szkolnej.

Tematyka:

Karty Oceny Gotowości Szkolnej – KOGS są testem służącym do oceny najważniejszych umiejętności dzieci 6-letnich, spełniających obowiązek przedszkolny. Umożliwia ocenę dzieci w 13 obszarach umiejętności, a opracowane normy pozwalają nauczycielowi na zorientowanie się, czy dane dziecko rozwija się prawidłowo w poszczególnych obszarach, czy też wymaga dodatkowego wsparcia edukacyjno-terapeutycznego.

Celem badania Kartami Oceny Gotowości Szkolnej – KOGS jest określenie stopnia przygotowania dzieci do podjęcia nauki szkolnej, określenie poziomu umiejętności dzieci w poszczególnych obszarach badania, wychwycenie dzieci z problemami i skierowanie ich na specjalistyczne badania do poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz opracowanie dla nich indywidualnych programów wspomagania rozwoju. Diagnoza testem KOGS może również pomóc rodzicom w poznaniu poziomu przygotowania ich dzieci do podjęcia nauki w szkole.

 

Program szkolenia:

1. KOGS na tle innych narzędzi diagnostycznych
2. Dlaczego opracowano KOGS-a?
3. KOGS a podstawa programowa
4. Własności psychometryczne KOGS-a
5. Charakterystyka testu
     5.1. Instrukcje szczegółowe + karty KOGS-a
     5.2. Diagnoza jesienna, omówienie zeszytów diagnostycznych
     5.3. Diagnoza wiosenna, omówienie zeszytów diagnostycznych
6. Procedura badania
7. Analiza instrukcji, rodzaje prób diagnostycznych
8. Praktyczne zastosowanie testu KOGS – diagnoza jesienna
      8.1. Samodzielna ocena dzieci
9. Praktyczne zastosowanie testu KOGS – diagnoza wiosenna
      9.1. Samodzielna ocena dzieci
10. Liczenie wypowiedzi dzieci
      10.1. Samodzielna ocena dzieci
11. Wnioski diagnostyczne i dodatkowe badania
12. Przykładowa opinia gotowości szkolnej
13. Program komputerowy KomKOD
14. Rozdanie certyfikatów

 

---------------------

Informacje dla uczestników szkolenia.

NOCLEGI

Best Western Hotel Felix, ul. Omulewska 24, 04-128 Warszawa, tel.: 22 210 70 00, e-mail: hotel@bwfelix.pl, www: www.bwfelix.pl

Hotel Best Western Hotel Felix oferuje dla uczestników szkolenia atrakcyjne ceny noclegów. Aby z nich skorzystać należy skontaktować się e-mailem z panem Michałem Kurkiem i powołać się na szkolenie organizowane przez Komlogo- M.Kurek@satoriagroup.pl

DOJAZD

Dojazd taksówką z Dworca Centralnego to koszt około 35,00 zł.

POSIŁKI

W trakcie szkolenia dostępne są napoje (kawa, herbata, woda mineralna) oraz ciastka. W przerwie obiadowej można indywidualnie, na swój koszt, zamówić posiłek w restauracji.

PARKING

Na terenie hotelu dostępny jest płatny, strzeżony parking. Dla uczestników szkolenia atrakcyjna cena. Aby uzyskać zniżkę należy poinformować recepcję o chęci skorzystania z niej powołując się na szkolenie Komlogo.

Przed bramą hotelu istnieje możliwość bezpłatnego parkowania (w miarę wolnych miejsc).

 

#KOGS

#FELIX-12-2019

Miejsce Warszawa
Kontakt e-mail: info@komlogo.pl, tel.: (32) 233-54-71, +48 504-245-737

Rejestracja online

Pozostało wolnych miejsc: 23
190,00 zł
przelew

0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
Klauzula informacyjna do formularza zgłoszeniowego udziału w szkoleniu Komlogo:
  1. Administratorem powyższych danych osobowych jest Piotr Gruba, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą KOMLOGO – Piotr Gruba, z siedzibą w Niezdrowicach (47-143), przy ul. Wiejskiej 21, wpisany do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej pod numerem NIP 756-130-76-04, Regon 273221318,
  2. Celem przetwarzania danych jest organizacja i przeprowadzenie wskazanego powyżej szkolenia (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. b RODO).
  3. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, w dowolnym momencie oraz w przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania danych - prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Powyższe dane będą przechowywane przez okres wymagany przepisami prawa.
  5. Powyższe dane mogą zostać udostępnione jedynie instytucjom lub podmiotom trzecim w zakresie niezbędnym do realizacji szkolenia.
  6. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą służyły do zautomatyzowanego podejmowania decyzji ani do profilowania, o których mowa w art. 22 ust. 1 i 4 RODO.
  7. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej;