Kalendarz wydarzeń

Oddech i ciało, czyli Breathfulness  
Od Sobota, 16.11.2019 -  10:00
Do Niedziela, 17.11.2019 - 13:00
Odsłon : 44  

 

 Temat:

Oddech i ciało, czyli Breathfulness

Prowadzący:

Marta Kuszakiewicz,

Forma:

Szkolenie

Termin:

16. – 17.11.2019

Godziny zajęć:

9.00-12.00

Miejsce :

Katowice,  ul. Bażantów 2, osiedle Bażantów

Cena:

900 zł

Organizator:

Fundacja In Corpore

www.fundacjaincorpore.pl

kursy@fundacjaincorpore.pl

telefon 882024648

Oddech i ciało, czyli Breathfulness – nauka świadomego oddechu jako technika w pracy głosem, eliminacji tremy, poprawa jakości zdrowia.

Warsztat przeznaczony dla osób, które chcą poznać różnorodność technik oddechowych, które: 
- wspierają zdrowie
- są podstawą prawidłowej emisji głosu.
- są elementem ułatwiającym rozluźnienie ciała 
- eliminują napięcia w ciele
- wpływają na drgania w ciele (relaks, rehabilitacja)

W czasie warsztatu uczestnicy będą pracować również nad prawidłową pracą przepony, podparciem przeponowym, torem oddechu przeponowo – żebrowym oraz żebrowym. Pojawią się również techniki relaksacyjne, oparte o metodę świadomego oddechu, techniki oparte o stan umysłu alfa.

Warsztat poprowadzi:
Marta Kuszakiewicz - specjalista w dziedzinie głosu i oddechu; logopeda oraz pedagog specjalny. Ukończyła Studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej ze specjalizacją pedagog specjalny, logopeda. Specjalizacja logopedyczna -emisja i higiena głosu, rehabilitacja głosu. Jest wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej na wydziale Aktorstwo Nowych Mediów. Założycielka nurtu Breathfulness – Uwaga skierowana na oddech- jako metody do pracy z głosem, stresem oraz emocjami. Jako pedagog specjalny ukończyła szereg kursów i szkoleń dotyczących pracy z emocjami w tym również coaching kryzysowy, zapobieganie i leczenie nerwic. Również praca z ciałem – metoda Feldenkraisa, TRE Tension Relising Exercises, Powięziowa terapia logopedyczna szczęki i karku. Metody wokalne LAX VOX, Metoda spółgłoskowa. Prowadzi swoje warsztaty i szkolenia z oddechu technicznego oraz wydajnej pracy głosem. Współpracuje z Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju, prowadząc zajęcia i warsztaty logopedyczno – oddechowe. W 2016 roku wydała swoją książkę – podręcznik – „Metoda Spółgłoskowa- dla osób pracujących głosem oraz wszystkich którzy chcą być lepiej zrozumiani”. współpracuje między innymi z Teatrem Rampa jako aktorka oraz z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” (cykl warsztatów z emisji głosu oraz przygotowanie uczestników Fundacji do koncertu telewizyjnego), Wydawnictwem Juka (cykl warsztatów „Emisja i higiena głosu dla nauczycieli” w całej Polsce), Ośrodkami Pomocy Społecznej (cykl „Oddech, emisja głosu, warsztaty teatralne jako element pracy psychoterapeutycznej”). Wielokrotnie nagradzana na festiwalach piosenki, w tym między innymi I miejsce nagroda Polskiego Radia, oraz I miejsce na Festiwalu piosenek Ewy Demarczyk. Prowadzi swój kanał na YouTobe „ Masz głos” gdzie przeprowadza wywiady ze znanymi ludźmi sceny, na temat głosu, oddechu i stresu. Jej gośćmi między innymi była Maria Sadkowska, Artur Barciś, Joanna Kołaczkowska.

Ramowy Program Szkolenia  (6 godzin):
 Cele - Zwiększenie energii w pracy i życiu prywatnym
 Zmniejszenie chorób górnych dróg oddechowych
 Zmniejszenie negatywnych napięć w ciele 
 Zwiększenie kontroli w zarządzaniu stresem
 Dostarczenie organizmowi większej ilości tlenu 
 Poznanie technik relaksacyjnych wspomagających przy stresie
 Zarządzanie oddechem łączy się z zarządzaniem stresem oraz pracą głosem – nabywanie nowych umiejętności poprawienia jakości w pracy i życiu osobistym

 

Miejsce Katowice
Kontakt M: kursy@fundacjaincorpore.pl; T: 882024648