SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Uczeń z afazją w przedszkolu i szkole. Warsztaty dla nauczycieli.  
Poniedziałek, 4.11.2019, 17:00 - 20:00
Odsłon : 150  

Uczeń z afazją w przedszkolu i szkole. Warsztaty dla nauczycieli.

TERMIN: 4 listopad 2019 r. (poniedziałek)

TEMAT: Uczeń z afazją w przedszkolu i szkole. Warsztaty dla nauczycieli.

Prowadzący: mgr Marianna Głębocka-Czarniecka- (Viki Emili Elli) Jestem neurologopedą i surdopedagogiem oraz terapeutą ręki, instruktorem jogi śmiechu, terapeutą Metody Krakowskiej®, providerem Neuroflow®, felinoterapeutą (z miłości do kotów) oraz trenerem online, oraz certyfikowanym praktykiem Soul Body Fusion ®.

Jestem autorką publikacji dla dzieci p.t. Radości i smutki kota Feliksa, Piesek i przyjaciele, Co je Ala?, Co pije Kuba?, Filmowatyk, widełek i inne słowotwory. Z publikacjami można zapoznać się na stronie edulogmed.pl.

Prowadzę prywatną Poradnię Neurologopedyczną Edulogmed w Jastrzębiu-Zdroju. Jestem promotorką zdrowia, zakochaną w ludziach, kotach i w życiu. Moimi mistrzami są: w pracy - prof. Jagoda Cieszyńska a w życiu Ewa Foley. Obie znam osobiście i jestem im wdzięczna za to, że mogę się od nich uczyć.

 

Forma: warsztat praktyczny

Godziny zajęć: 17.00-20.00

Miejsce: Jastrzębie-Zdrój, ul. Zostanie podana przed warsztatem

Ilość miejsc: 8

Cena: 150 złotych. W cenie: materiały, poczęstunek, zaświadczenie

Organizator: Poradnia neurolgopedyczna. EDULOGMED www.edulogmed.pl

Kontakt: Marianna Głębocka-Czarniecka tel. 505 943 321, zapisy e-mailem : E-mail: gcmarianna@gmail.com do 1 listopada 2019 r.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie:

Dla nauczycieli i specjalistów: logopedów, neurologopedów, pedagogów, psychologów, specjalistów wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju, nauczycieli, psychoterapeutów, fizjoterapeutów.

Jest to warsztat praktyczny, podczas którego będziemy ćwiczyć umiejętność programowania zajęć z uczniem z afazją. Podczas warsztatu wykorzystane zostaną filmy prezentujące elementy terapii.

Program warsztatu:

 

Wprowadzenie:

 

Zagrożenie afazją- jakie osoby są w grupie ryzyka? Wczesna diagnoza kiedy możemy postawić diagnozę. Afazja a ORM i alalia. Fakty i mity. Warunki skutecznej pomocy.

 

Moduł I:

Jak pracuje mózg. Specjalizacja lewej i prawej półkuli. Dominacja półkul, lateralizacja czym jest tak naprawdę i co oznacza. Dlaczego nie należy zmuszać dzieci do głoskowania.

Moduł II:

Jak rozpoznać dziecko z afazją podczas zajęć przedszkolnych i szkolnych. Jak rozmawiać z dzieckiem, u którego zdiagnozowano afazję

Moduł III

Praca z dzieckiem afatycznym w wieku przedszkolnym (ćwiczenie funkcji wzrokowych, ćwiczenie funkcji słuchowych, wczesna nauka czytania, ćwiczenia językowe)

Moduł IV

Praca z dzieckiem afatycznym w wieku szkolnym  nauka czytania ze zrozumieniem ćwiczenia językowe, konstruowanie programów dostosowanych do możliwości dziecka podczas poszczególnych przedmiotów szkolnych(j. polski, matematyka itd.)

 

 

Serdecznie zapraszam

Marianna Głębocka-Czarniecka

Miejsce Jastrzębie-Zdrój
Kontakt e-mail: gcmarianna@gmail.com, tel.: 505943321