SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Dysfagia neurogenna – logopedyczne warsztaty diagnostyczno–terapeutyczne z wykorzystaniem innowacyjnych metod (VOCASTIM, IOPI)  
Sobota, 6.10.2018, 14:00 - 16:15
Odsłon : 1122  

 

Temat:

Dysfagia neurogenna – logopedyczne warsztaty diagnostyczno–terapeutyczne z wykorzystaniem innowacyjnych metod (VOCASTIM, IOPI)

Prowadzący:

mgr Ewelina Abramowicz-Pakuła, mgr Grażyna Kubacka

Forma:

Warsztat

Termin:

6.10.2018 r.

Godziny zajęć:

14.15 - 16.30 (3 godziny dydaktyczne)

Miejsce:

Kampus Wielicki, ul. Piłsudskiego 105, 32-020 Wieliczka

Cena:

140,00 zł

Organizator:

Wydawnictwo Komlogo, ul. Wiejska 21, 47-143 Niezdrowice,

www: www.komlogo.pl, e-mail: info@komlogo.pl, tel.: (32) 233-54-71

Rejestracja:

przejdź do rejestracji

 Prowadzący:

  • mgr Ewelina Abramowicz-Pakuła – neurologopeda, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej i Podyplomowego Studium Logopedii w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Neurologopedii we Wrocławiu. Obecnie pracuje jako logopeda w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach, na oddziale neurologii, gdzie zajmuje się pacjentami z zaburzeniami mowy, języka i połykania.
  • mgr Grażyna Kubacka – neurologopeda, absolwentka Wydziału Filologicznego Instytutu Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie pracuje jako logopeda w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach.

 Dla kogo przeznaczony jest warsztat?

Warsztat przeznaczony jest dla logopedów, neurologopedów, lekarzy i pielęgniarek, którzy pracują z pacjentami z zaburzeniami połykania.

 Tematyka:

Podczas warsztatów przedstawione zostaną metody diagnostyczne i testy służące do oceny zaburzeń połykania. Uczestnicy zdobędą umiejętności kompleksowej terapii z uwzględnieniem tradycyjnych i nowatorskich metod – system VocaSTIM, urządzenie IOPI. Warsztat składa się z części teoretycznej i praktycznej.

 Program szkolenia:

  1. Definicja i etiologia dysfagii
  2. Fazy połykania
  3. Objawy dysfagii
  4. Ocena dysfagii:
  • testy diagnostyczne,
  • ocena nerwów czaszkowych
  1. Terapia dysfagii z wykorzystaniem metod tradycyjnych (metody restytucyjne, kompensacyjne i adaptacyjne) i nowatorskich (VocaStim, IOPI)
  2. Zasady bezpiecznego karmienia
  3. Sposoby podawania pokarmu
  4. Logopeda w interdyscyplinarnym zespole terapeutycznym
Miejsce Wieliczka
Kontakt e-mail: info@komlogo.pl, tel.: (32) 233-54-71