SZKOLENIA KOMLOGO
korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Karty Oceny Logopedycznej Dziecka - KOLD – test do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do ukończenia 9 roku życia. Ocena prawidłowego i zaburzonego rozwoju mowy dziecka.  
Niedziela, 2.09.2018, 09:00 - 17:00
Odsłon : 391  

 

Fundacja Osób Wykluczonych „Oblicza Życia” wraz z Firmą KOMLOGO  ZAPRASZAJĄ 23 czerwca 2018r. na 8 godzinne szkolenie.

 

Temat:

Karty Oceny Logopedycznej Dziecka - KOLD – test do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do ukończenia 9 roku życia. Ocena prawidłowego i zaburzonego rozwoju mowy dziecka.

Prowadzący:

dr Joanna Gruba, mgr Martyna Polczyk

Forma:

Warsztat/szkolenie

Termin:

2.09.2018r.

Godziny zajęć:

9.00-16.45

Miejsce:

Miejsce szkolenia: Centrum ds. Organizacji Pozarządowych  w Płocku ul. Misjonarska 22

Rejestracja:

 Zgłoszenie z potwierdzeniem wpłaty proszę o przesłanie na email: biuro@obliczazycia.pl tel. 881 206 506

Zgłoszenie powinno zawierać:

 imiona i nazwisko, PESEL, miejsce urodzenia oraz email, telefon komórkowy.

Numer konta:

  Fundacja Osób Wykluczonych „Oblicza Życia” 09-410 Płock ul. Czwartaków 4 m 15.             BGŻ : 20 2030 0045 1110 0000 0288 8890

 Koszt szkolenia 380 zł, przy zgłoszeniu można wpłacić całą kwotę za szkolenie lub  przedpłatę bezzwrotna w przypadku rezygnacji w wysokości 150zł. W tytule proszę wpisać „ Szkolenie KOLD imię i nazwisko uczestnika”. W przypadku potrzeby wystawienia faktury proszę o przesłanie w e-meil danych do faktury.

 Prowadzący:

  • dr Joanna Gruba: doktor nauk humanistycznych, absolwentka pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Śląskim, logopedii i terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Opolskim oraz informatyki szkolnej na Uniwersytecie Śląskim Jest autorką i współautorką narzędzi diagnostycznych oraz licznych książek naukowych i dydaktyczno-naukowych.
  • mgr Martyna Polczyk: absolwentka filologii polskiej (studia I i II stopnia), logopedii (studia podyplomowe) i neurologopedii (studia podyplomowe) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracuje jako neurologopeda i nauczyciel języka polskiego.

 Dla kogo przeznaczony jest warsztat?

Warsztat adresowany jest logopedów, którzy chcą dokonać oceny rozwoju mowy dziecka w wieku od 1. miesiąca życia do końca 9. roku życia.

 Tematyka:

Karty Oceny Logopedycznej Dziecka - KOLD są testem służącym do oceny najważniejszych obszarów mowy dziecka w wieku od 1 miesiąca życia do ukończenia 9 roku życia. Obecnie w Polsce dostępnych jest wiele logopedycznych narzędzi diagnostycznych, jednak najczęściej są to narzędzia niewystandaryzowane, czyli kwestionariusze badania. Ponadto dostępne narzędzia obejmują zazwyczaj jeden przedział wiekowy, najczęściej jest to okres przedszkolny, rzadziej wczesnoszkolny. Wiele narzędzi diagnostycznych skupia się głownie na diagnozie artykulacji pomijając inne istotne obszary mowy.

 

KOLD jest pierwszym polskim testem logopedycznym służącym do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca życia do ukończenia 9 roku życia. Badanie KOLD-em obejmuje 12 grup wiekowych w następujących obszarach: rozumienie mowy, nadawanie mowy, reakcje słuchowe, narządy mowy, artykulację i sprawność narządów artykulacyjnych (od 2 roku życia) oraz umiejętności pragmatyczno-społeczne (od 3 roku życia). Konstrukcja testu umożliwia szybką i sprawną ocenę umiejętności dzieci w poszczególnych grupach wiekowych, a ustalenie norm rozwojowych pozwala na zorientowanie się, czy badane dziecko rozwija się w poszczególnych obszarach badania logopedycznego prawidłowo, czy wykazuje nieprawidłowości.

Program szkolenia:

  1. Karty Oceny Logopedycznej Dziecka na tle innych narzędzi do diagnozy logopedycznej
  2. Teoretyczne podstawy KOLD-a
  3. Własności psychometryczne KOLD-a
  4. Charakterystyka i struktura kart wchodzących w skład testu (KOLD-A, KOLD-W,
    KOLD-P)
  5. Charakterystyka pomocy wchodzących w skład testu KOLD
  6. Badania uzupełniające diagnozę logopedyczną
  7. Procedura badania, sposoby pozyskiwania danych
  8. Analiza wypowiedzi dziecka, zapis wad wymowy
  9. Interpretacja wyników o charakterze jakościowym i ilościowym
  10. Podsumowanie badań, profil, wnioski diagnostyczne, badania dodatkowe
  11. Praktyczne zastosowanie testu KOLD dla dzieci w wieku niemowlęcym i poniemowlęcym

– analiza przypadku

- formułowanie opinii diagnostycznej

  1. Praktyczne zastosowanie testu KOLD dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

– analiza przypadku

- formułowanie opinii diagnostycznej

  1. KOM-Kod – komputerowe wsparcie diagnozy KOLD

 

Miejsce Płock
Kontakt email: biuro@obliczazycia.pl, tel. 881 206 506