SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Turnus Terapeutyczny dla młodzieży i dorosłych z niepłynnością mówienia  
Od Poniedziałek, 2.07.2018
Do Niedziela, 8.07.2018
Odsłon : 1252  

 

 

Temat:

Turnus Terapeutyczny 2018 Smardzewice 02.07-08.07.18

 

Prowadzący:

neurologopeda Agata Deckert-Brzezińska, psychoterapeuta Kamil Brzeziński

Forma:

turnus

Termin:

02.07.2018

08.07.2018

Godziny zajęć:

9.00-19.00

Miejsce :

Smardzewice, ośrodek INWEST

Cena:

Ustalane indywidualnie z uczestnikiem i jego rodziną

Organizator:

Łódzkie Centrum Terapii i Szkolenia – Neurologopeda Agata Deckert-Brzezińska

www.lctis.pl

lodzkie.centrum.tis@gmail.com

505-949-270

Dla kogo przeznaczony jest turnus?

- dla młodzieży w wieku szkolnym z niepłynnością mówienia oraz ich rodziców

- dla dorosłych z niepłynnością mówienia oraz osób wpierających terapię

mgr Agata Deckert – Brzezińska

Studia pedagogiczne ukończyła na UŁ, następnie zdobyła dyplom z Logopedii z Emisją Głosku na UŁ i dyplom z Neurlogopedii na UŚ. Zwolenniczka korzystania z wielu dostępnych metoda, tak aby pomoc udzielana jej podopiecznym była do nich dopasowana. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu terapii niepłynności mówienia m.in. uzyskanie certyfikatu I-go, a następnie II-go stopnia z logopedycznych warsztatów naukowo – szkoleniowych z zakresu diagnozy i terapii jąkania i innych niepłynności mówienia, szkolenie: Jąkanie wczesnodziecięce – profilaktyka, diagnoza, terapia”, „Terapia jąkania dzieci w wieku szkolnym”, „Giełkot- jak zrozumieć osoby mówiące niewyraźnie”, „Możliwości i ograniczenia terapii jąkania wczesnodziecięcego”, Szkolenie z zakresu terapii interakcyjnej rodzic - dziecko dla jąkających dzieci w wieku do lat 7 - PALIN PCI. Dodatkowo w latach 2009 - 2014 zbierała doświadczenie w roli wolontariusza na turnusach terapeutycznych dla osób jąkających się, organizowanych przez Specjalistyczne Centrum Terapii Jąkania w Wodzisławiu Śląskim.

mgr Kamil Brzeziński

Z wykształcenia, podobnie jak Steve de Shazer współtwórca terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu (Solution Focused Brief Therapy), jest socjologiem, a psychoterapia obok pracy akademickiej w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, stanowi jedną z jego pasji. Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywa od roku 2014, w którym ukończył „Szkołę ABC Terapii Krótkoterminowej” w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi. Od roku 2015 jest również uczestnikiem 4-letniego Studium Profesjonalnej Psychoterapii prowadzonym przez Centrum Terapii Krótkoterminowej. Dodatkowo od roku 2015 regularnie uczestniczy w licznych warsztatach podnoszących jego kompetencje psychoterapeutyczne, m.in.: John Wheeler „Terapia rodzin”, Aryeh Keshet - Baksht „Opitmal Stress Management”, Brigitte Lavoie „Zastosowanie podejścia BSFT w psychoterapii dzieci i młodzieży”, Guy Shennan „Czynniki leczące w terapii - konstruktywne słuchanie”, Peter Sundman „Terapia BSFT: pracując z grupami, dialogami i metaforami, Mariola Lelonkiewicz, Jacek Lelonkiewicz „Zastosowanie podejścia BSFT w terapii małżeństw i rodzin”. Od roku 2014 współpracuje ze Stowarzyszeniem Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi Ich Rodzin i Przyjaciół „POMOST”, gdzie prowadzi grupę wsparcia. Od 2015 roku zajmuje się indywidualną psychoterapią osób z niepłynnością mówienia.

 

Program:

Tygodniowy wyjazd, w czasie którego oferujemy intensywną terapię logopedyczno-psychoterapeutyczną ukierunkowaną na upłynnianie mowy, stosowanie poznanych technik w życiu codziennym, a także zwiększenie pewności siebie oraz wypracowanie skutecznych sposób radzenia sobie ze stresem.

Zajęcia trwają 8 godzin dziennie z przerwami na posiłki oraz odpoczynek i obejmują między innymi:

  • Trening technik upłynniających mówienie – zajęcia indywidualne dla każdego uczestnika.
  • Trening technik upłynniających mówienie – zajęcia grupowe – dramatoterapia: ćwiczenie swobody wypowiedzi w sytuacjach życia codziennego (klasa, praca, sytuacje urzędowe, przemawianie w grupie) oraz w trakcie gier terapeutycznych.
  • Ćwiczenia mające na celu desensytyzację - odczulanie, odwrażliwianie na niepłynności w mówieniu.
  • Zajęcia emisyjne – ukierunkowane na wypracowanie prawidłowego toru oddechowego, wydłużanie fazy wydechowej, umiejętność kontrolowania prawidłowego oddechu w czasie wypowiadania się w sytuacjach stresujących.
  • Zajęcia relaksacyjne – mające na celu wykształcenie i utrwalanie radzenia sobie w sytuacjach stresujących, ale również zapoznanie z technikami umożliwiającymi rozluźnienie i odprężenie w życiu codziennym.
  • Socjoterapia – doskonalenie stosowania poznanych technik i budowanie pewności siebie w codziennych kontaktach z innymi.
  • Wsparcie psychoterapeutyczne uczestnika - ukierunkowane na budowanie pewności siebie, wiary we własne możliwości, nauczenie rozwiązywania problemów zgodnie z podejściem TSR.
  • Wsparcie psychoterapeutyczne rodzica/opiekuna lub osoby towarzyszącej.
  • Doraźne konsultacje psychoterapeutyczne.

Wszystkie działania podejmowanie w ramach terapii mają za zadanie zredukować lęk i niechęć do mówienia poprzez odpowiednie dobranie i zastosowanie technik, które sprawią, że mówienie stanie się przyjemnością.

Turnus organizowany jest w Smardzewicach, miejscowości położonej około 80 km od Łodzi i 7 km od Tomaszowa Mazowieckiego. Jest to pełne uroku miejsce, umożliwiające wyciszenie i odpoczynek, a także skoncentrowanie się na osiąganiu terapeutycznego celu. Ośrodek, w którym zapewniamy noclegi znajduje się 150 m od brzegu Zalewu Sulejowskiego, na przestronnym ogrodzonym terenie. W ośrodku zapewnione są posiłki (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i kolacja), do użytku uczestników turnusu oddane jest również ogrodzone boisko trawiaste do różnego rodzaju gier i zabaw, boisko do plażowej piłki siatkowej, wiata grillowa i szachy ogrodowe.

 

Miejsce Smardzewice
Kontakt e-mail: lodzkie.centrum.tis@gmail.com, tel.: 505 949 270