SZKOLENIA KOMLOGO
korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Warsztat II stopnia (praktyczny): Terapia jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia z uwzględnieniem konsekwentnej współpracy z rodziną  
Od Sobota, 19.05.2018 -  09:00
Do Niedziela, 20.05.2018 - 16:00
Odsłon : 412  

 

Temat:

Warsztat II stopnia (praktyczny): Terapia jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia z uwzględnieniem konsekwentnej współpracy z rodziną

Prowadzący:

dr Mieczysław Chęciek - specj. neurologopeda; współprowadzenie: Edwin Bażański – neurologopeda kliniczny, emisjolog; współprowadzenie: Edwin Bażański – neurologopeda kliniczny, emisjolog

Forma:

warsztaty

Czas trwania:

19-20 maja 2018 r.

Godziny zajęć:

sobota: 09:00-19:00 niedziela: 09:00-16:00 (20h dydaktycznych)

Miejsce :

Warszawa, ul. Towarowa 22 (CSK Jupiter)

Cena:

700 zł

Organizator:

Instytut Edukacji Logopedycznej

www.instytutlogopedyczny.pl

biuro@instytutlogopedyczny.pl

tel. 505 255 435 lub 502 642 535

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Warsztat przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły I stopień (wyjątkowo: absolwenci Podyplomowego Studium Neurologopedii SWPS w W-wie). Na warsztat należy zabrać z sobą materiały przekazane na wcześniejszym szkoleniu.

Cel szkolenia:

Zapoznanie z metodyką diagnozy i terapii osób jąkających się.

Program szkolenia:

1. Wykorzystanie wyników diagnozy jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia w planowaniu programu terapeutycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
2. Zawarcie kontraktu terapeutycznego z rodziną / osobami wspierającymi proces terapii pacjenta.
3. Praktyczne omówienie niektórych programów terapeutycznych polskich i zagranicznych.
4. Szczegółowe praktyczne zapoznanie słuchaczy z czterema etapami Zmodyfikowanego Programu Psychofizjologicznej Terapii Jąkających się M. Chęćka.
5. Praktyczne zapoznanie słuchaczy z niektórymi scenariuszami sesji terapeutycznych powyższego i innych programów – uczenie się opracowywania scenariuszy do sesji indywidualnych i grupowych.
6. Przepracowanie na sobie niektórych technik terapeutycznych zawartych w programach, w tym m.in. Techniki Przedłużonego Mówienia, Techniki Delikatnego Startu Mowy, Psychodramy, Wizualizacji (i innych technik psychoterapeutycznych), Metody „Echo”, Socjoterapii i „Odczulania”, Technik oddechowych itp.
7. Praktyczna prezentacja wartości prowadzonej terapii przez zespół specjalistów, np. logopeda – specjalista wz. emisji głosu, jąkania i psycholog; logopeda, psycholog i pedagog specjalny itp.
8. Prezentacja i praktyczna analiza niektórych zajęć terapeutycznych (i psychoterapeutycznych) indywidualnych i grupowych z jąkającymi się (na płytach DVD oraz z bezpośrednim uczestnictwem osób jąkających się).
9. Zapoznanie się z niektórymi programami terapii klinicystów i terapeutów mowy z krajów zachodnich (nagrania na płytach DVD) – komentarz praktyczny, porównanie z programami stosowanymi w Polsce.
10. Opiniowanie na rzecz osób jąkających się: dzieci, młodzieży i dorosłych (dla instytucji oświatowych i służby zdrowia).
11. Dyskusja podsumowująca warsztaty i potwierdzająca zdobycie podstawowej wiedzy praktycznej w zakresie prowadzenia terapii z osobami z zaburzeniami płynności mówienia.

W celu aplikacji na szkolenie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/Warszawa_JąkanieIIstopień

Miejsce Warszawa
Kontakt email: biuro@instytutlogopedyczny.pl, tel.: 505 255 435 lub 502 642 535