SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Karty Oceny Zachowania i Emocji - KOZE – narzędzie oceny i opisu nieprawidłowości w zachowaniu i reakcji emocjonalnych dziecka od wieku niemowlęcego do końca okresu szkolnego.  
Niedziela, 11.03.2018, 09:00 - 13:00
Odsłon : 216  

 Temat:

Karty Oceny Zachowania i Emocji - KOZE – narzędzie oceny i opisu nieprawidłowości w zachowaniu i reakcji emocjonalnych dziecka od wieku niemowlęcego do końca okresu szkolnego.

Prowadzący:

mgr Anna Bogacz-Rybczak

Forma:

szkolenie

Termin:

11.03.2018

Godziny zajęć:

9-13 [niedziela]

Miejsce :

Wrocław

Cena:

250 zł

Organizator:

Stowarzyszenie FamiLANDIA

www.familandia.pl

e-mail: szkolenia@familandia.pl

tel. 503 41 38 51

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Dla  psychologów, logopedów, pedagogów. Karty oceny zachowania i emocji (KOZE) są narzędziem pozwalającym na wykrycie niepokojących objawów w zachowaniu i reakcjach emocjonalnych dziecka oraz sklasyfikowanie ich w określonych obszarach. Dokonywana przy pomocy Kart skategoryzowana obserwacja oraz opis zachowania i emocji pozwala na wyodrębnienie zachowań, które są ilościowo i/lub jakościowo nieprawidłowe na poszczególnych etapach rozwoju dziecka, z uwzględnieniem różnych obszarów zachowań. Informacje zebrane przy pomocy Kart ułatwiają opracowanie opisowej opinii psychopedagogicznej, skierowanie dziecka do dalszej diagnostyki, a także komunikowanie się z innymi specjalistami. Zastosowanie Kart pozwala również na bardziej obiektywną, w porównaniu ze swobodnym opisem, ocenę zmian w zachowaniu dziecka po upływie czasu.

Kwestionariusz KOZE zawiera trzy karty oceny wstępnej dla poszczególnych przedziałów wiekowych zawierające kategorie opisu odnoszące się do prawidłowych form zachowań i reakcji emocjonalnych i społecznych, a także trzydzieści cztery karty oceny szczegółowej zawierających listę niepokojących reakcji i zachowań w następujących obszarach: sen; wydalanie; odżywianie; samodzielność; nawyki; aktywność ruchowa i napęd; poziom impulsywności, koncentracja i uwaga; emocje; zachowanie (wzorce behawioralne); relacje społeczne. Integralną częścią narzędzia jest także karta wstępnego wywiadu rozwojowego i karta podsumowująca diagnozę.

 

mgr Anna Bogacz-Rybczak

psycholog, specjalista terapii pedagogicznej, rewalidacji i wczesnego wspomagania. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci w wieku szkolnym z zaburzeniami zachowania i emocji oraz niepełnosprawnościami. Pracuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gliwicach – w gimnazjum i liceum z oddziałami integracyjnymi. Pracownik Wyższej Szkoły „Humanitas”. Współautorka narzędzia KORP.

 

Program:

  1. Założenia teoretyczne i metodologiczne w konstrukcji Kart oceny zachowania i emocji (KOZE).
  2. Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży oraz metody diagnozy w świetle najnowszej wiedzy z zakresu psychologii i psychiatrii.
  3. Charakterystyka kwestionariusza.
  4. Wywiad rozwojowy z opiekunem dziecka.
  5. Procedura badania: sposób pozyskiwania i zapisu danych (obserwacja zachowania dziecka; wywiad z dzieckiem, jego rodzicami, opiekunami, nauczycielami i innymi specjalistami; analiza dostępnej dokumentacji i wytworów dziecka).
  6. Sposób interpretacji uzyskanych danych. Formułowanie wniosków diagnostycznych.
  7. Omówienie poszczególnych Kart oceny wraz z interpretacją kliniczną.
  8. Analiza indywidualnych przypadków: przykłady zastosowania Kart w odniesieniu do dzieci w różnym wieku i z różnorodnymi zaburzeniami psychicznymi – ćwiczenie praktyczne.

W cenę wliczona jest przerwa kawowa, zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.

 

 
Miejsce Wrocław
Kontakt e-mail: szkolenia@familandia.pl , tel. 503 41 38 51