SZKOLENIA KOMLOGO
kojr korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Mówić z sensem
DIAGNOZA KOMLOGO

Kalendarz wydarzeń

Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym - I etap  
Sobota, 17.02.2018, 10:00 - 15:00
Odsłon : 318  
 

Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym - I etap. Szkolenie dla specjalistów.

TERMIN:  17 luty 2018 r. (sobota)

TEMAT: Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym- I etap

Prowadzący: mgr Monika Andrzejewska- psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży i rodzin, twórczyni Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku oraz portalu mutyzm.pl. Umiejętności psychologiczne kształciła w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, uprawnienia do psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym zdobyła w  Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej  CTPB w Warszawie. Ukończyła Kurs Podstawowy w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, przygotowujący do psychoterapii indywidualnej i rodzinnej w nurcie systemowym. Prowadzi terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym i systemowym pod stałą superwizją. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w różnych szkoleniach i konferencjach poświęconych psychoterapii dzieci i młodzieży. Zainteresowania zawodowe koncentruje wokół zaburzeń lękowych, mutyzmu selektywnego, depresji, tików. Jest autorką artykułów na temat  mutyzmu selektywnego, nieśmiałości, zaburzeń lękowych, depresji. Jest współautorką książki "Zaburzenia psychiczne i rozwojowe, a rzeczywistość szkolna" wydawnictwa PWN (rozdział poświęcony mutyzmowi). Zajmuje się szerzeniem świadomości społecznej na temat mutyzmu selektywnego w Polsce. Prowadzi  szkolenia dla specjalistów, rodziców i nauczycieli. Jest prelegentem podczas konferencji poświęconych zaburzeniom lękowym.

Forma: wykład, ćwiczenia, materiały filmowe, prezentacja narzędzi CTM, prezentacja studium przypadku, prezentacja wyników badań naukowych

 Godziny zajęć: 10.00-15.00

Miejsce: Jastrzębie-Zdrój, ul Wrocławska 20, Centrum Neuroterapii.

Cena: 299 złotych w cenie szkolenia serwis kawowy oraz bogate materiały do zajęć i pracy terapeutycznej opracowane przez zespół Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku m.in. skale emocji, narzędzia do określania nastroju, arkusz oddziaływań, arkusz raportu szkolnego, wizualizacja Teorii Góry Lodowej, tabela obserwacyjna, wizualizacja Strategii Budowania Relacji do rozmów z rodzicami, żetony do systemu motywacyjnego, zestaw pytań do przeprowadzenia rozmowy eksternalizacyjnej, arkusz oddziaływań, zalecenia dla rodziców, lista polecanych publikacji i wiele innych.

Organizator: Poradnia neurolgopedyczna. EDULOGMED

Kontakt: Marianna Głębocka-Czarniecka tel. 505 943 321

E-mail: edulogmed@gmail.com

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie:

Dla logopedów, neurologopedów, pedagogów, psychologów, specjalistów wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju, nauczycieli, psychiatrów, psychoterapeutów, fizjoterapeutów.

Zapisy na szkolenie drogą mailową do 1 lutego 2018 r. W odpowiedzi otrzymacie państwo informację o numerze konta, gdzie należy opłacić udział w szkoleniu.

Program:

  1. Mutyzm selektywny - podstawy teoretyczne niezbędne do rozumienia zaburzenia.

 Epidemiologia, etiologia, kryteria diagnostyczne. Mity na temat mutyzmu. Mutyzm selektywny opisany przez różnych specjalistów. Dylematy diagnozy. Sprzężenie mutyzmu z innymi zaburzeniami. Różnicowanie mutyzmu i nieśmiałości. Elementy składowe diagnozy. Raport szkolny. Myśli i uczucia dziecka z mutyzmem oraz jego rodziców. Co chce nam powiedzieć dziecko z mutyzmem? Teoria góry lodowej. Rozumienie objawu według CTM.
2. Terapia dziecka z mutyzmem.

Zastosowanie technik terapii poznawczo - behawioralnej i systemowej. Etapy terapii wg CTM. Schemat terapii według dr Elisy Shipon - Blum. Schemat postępów według Maggie Johnson. Terapia indywidualna dziecka, konsultacje rodzicielskie, terapia rodzinna, oddziaływania w przedszkolu/szkole, terapia grupowa, farmakoterapia.Schody lęku i narzędzia do określania nastroju, mapa mówienia. Eksternalizacja lęku. Generalizacja postępów dziecka na różne środowiska. Twórcze wykorzystanie urządzeń. Planowanie oddziaływań na terenie przedszkola i szkoły. Technika bilansu strat i zysku z objawu. Co wspiera proces terapii, a co jest zamiennikiem mówienia?
3. Technika sliding in​​​ - dlaczego nie zawsze działa?

  1. Opis doświadczeń klinicznych CTM.
  2. Wnioski i refleksje płynące z doświadczeń terapeutycznych CTM. 

 

Miejsce Jastrzębie-Zdrój
Kontakt  tel.: 505 943 321, e-mail: edulogmed@gmail.com