Zapraszamy na szkolenia z narzędzi diagnostycznych i metod terapeutycznych:


korp kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna progesty

fundusze europejskie

Wybrane zagadnienia logopedyczne. Część IV - j, l, r

Producent: Komlogo
Typ: Książka

Zagadnienia z fonetyki i fonologii języka polskiego. Charakterystyka nieprawidłowości w wymowie, diagnoza i terapia.
zawiera 5% VAT
21,00 zł
Rabat
Cena sprzedaży bez VAT20,00 zł


Preloader

Wybrane zagadnienia logopedyczne. Część IV - j, l, r

Autorki: Joanna Gruba, Marzena Lampart-Busse
Liczba stron:
72
Format: 
160x235 mm
Rok wydania: 
2009
Oprawa: 
miękka
ISBN:
83-922521-1-X


Multimedialne Pakiety Logopedyczne powstały z myślą o dzieciach, które mają wady wymowy. Pakiety przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-9 lat. Ćwiczenia zawarte w pakiecie wspomagają terapię logopedyczną i ćwiczą wymowę tych głosek u dzieci pod kierunkiem logopedy.Książka z opisem m.in. czynników wpływających na nieprawidłową artykulację głosek l i r oraz metody wywoływania i etapy pracy korekcyjnej w przypadku lambdacyzmu i rotacyzmu.

„Na wysoką ocenę pakietu zasługuje kompleksowe podejście do terapii wybranych głosek sonornych – interesująco przedstawione aspekty głosek j, l, r – ich artykulacja w normie, problemy ontogenezy, przyczyny i zaburzenia wymowy oraz różnorodne propozycje terapii, bogaty materiał ćwiczeniowy (wyrazy, zdania, rymowank-wyliczanki, wiersze do nauki na pamięć, kolorowanki, gry z kostką, magiczne kwadraty, zaszyfrowane wyrazy itp.), podany także w postaci odpowiednich programów komputerowych.
Multimedialny Pakiet Logopedyczny jest cenną pomocą przydatną w terapii rotacyzmu i lambdacyzmu. Chociaż na rynku funkcjonują już monograficzne opracowania poświęcone logopedycznym aspektom głosek j, l, r, to jednak praca autorstwa Marzeny Lampart-Busse i Joanny Gruba zasługuje na szczególne wyróżnienie. Dzięki rzetelnemu zaprezentowaniu zagadnień teoretycznych, związanych z omawianymi w Pakiecie głoskami oraz bogatemu materiałowi ćwiczeniowemu w postaci tradycyjnego zeszytu ćwiczeń i multimedialnych programów komputerowych, Multimedialny Pakiet Logopedczny – cz. IV jest wartościowym narzędziem w wielu gabinetach logopedycznych.”
dr hab. Stanisław Milewski

Narzędzia logopedyczne i pedagogiczne

Sklep Komlogo