SZKOLENIA KOMLOGO
korp korp - programy terapii kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna progesty Baza certyfikowanych specjalistów

Wybrane zagadnienia logopedyczne. Część II - s, z, c, dz

Producent: Komlogo
Typ: Książka

Książka dotyczy dotyczy współpracy ortodontyczno-logopedycznej oraz terapii głosek s, z, c, dz.
zawiera 5% VAT
21,00 zł
Rabat
Cena sprzedaży bez VAT20,00 zł


Preloader

Wybrane zagadnienia logopedyczne. Część II - s, z, c, dz

Liczba stron: 64
Format: 160x235 mm
Rok wydania: 2010
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-61339-36-6

Przedstawione opracowanie jest kontynuacją książki „Wybrane zagadnienia logopedyczne. Część I – sz, ż, cz, dż” i dotyczy współpracy ortodontyczno-logopedycznej oraz terapii głosek s, z, c, dz.

Specjaliści z zakresu ortodoncji i logopedii mają wspólny obszar działania, jakim jest jama ustna. Przedmiot badania logopedów i ortodontów stanowią takie struktury anatomiczne, jak mięśnie warg, policzków i języka, podniebienie twarde i miękkie, wyrostek zębodołowy szczęki i część zębodołowa trzonu żuchwy z osadzonymi w nich zębami oraz czynność narządu żucia, a więc oddychanie, ssanie, połykanie, żucie i artykulacja.

Logopeda może być pierwszym specjalistą, który zwraca szczególną uwagę na stan jamy ustnej i uzębienia u dziecka w wieku przedszkolnym, które nie było jeszcze nigdy badane przez stomatologa. Dlatego jest wskazane, aby logopeda znał podstawowe zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii narządu żucia i ortodoncji, np. cechy prawidłowego zgryzu w uzębieniu mlecznym i stałym oraz charakterystyczne objawy wad zgryzu.


“...dzięki rzetelnemu zaprezentowaniu zagadnień teoretycznych oraz połączeniu ćwiczeń w postaci tradycyjnego zeszytu i multimedialnych programów komputerowych, jest wartościowym narzędziem w terapii logopedycznej ...”
prof. dr hab. Jan Ożdżyński - Fundacja „Orator” Lublin


“...podręcznik przygotowany przez zespół specjalistów z dziedziny ortodoncji i logopedii stanowi cenną pomoc w terapii zaburzeń mowy ...”

prof. dr hab. n. med. Grażyna Śmiech-Słomkowska
Narzędzia logopedyczne i pedagogiczne

Sklep Komlogo

fundusze europejskie