SZKOLENIA KOMLOGO
korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Baza certyfikowanych specjalistów
DIAGNOZA KOMLOGO
Producent: Komlogo
Typ: Zeszyt ćwiczeń

Pakiet zawiera 3 zeszyty ćwiczeń przygotowane z myślą o uzupełnieniu codziennej terapii afazji.
zawiera 5% VAT
27,00 zł
Rabat
Cena sprzedaży bez VAT25,71 zł

Preloader

PAKIET Afazja - zeszyty ćwiczeń. Co to? Kto to? Krzyżówki tematyczne 1,2,3

Format: A4
Łączna ilość krzyżówek: 68
Rok wydania: 2013
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-61339-83-0


W skład pakietu wchodzą 3 zeszyty ćwiczeń:

Afazja - zeszyty ćwiczeń. Co to? Kto to? Krzyżówki tematyczne 1 - czytaj więcej
Afazja - zeszyty ćwiczeń. Co to? Kto to? Krzyżówki tematyczne 2 - czytaj więcej   
Afazja - zeszyty ćwiczeń. Co to? Kto to? Krzyżówki tematyczne 3 - czytaj więcej   


Od autorki: 

  Krzyżówki Tematyczne są pierwszymi z serii zeszytów ćwiczeń przygotowanych z myślą o osobach dorosłych, które na skutek urazu lub choroby utraciły zdolność swobodnego komunikowania się za pomocą słów – rozpoznano u nich afazję.

 

  Podstawowym problemem pacjentów z afazją jest poprawne nazywanie – aktualizowanie pojęć zgodnych w formie (wymówieniu) i treści (znaczeniu) z wzorcem znanym każdemu, kto posługuje się danym językiem. Krzyżówki Tematyczne mają na celu aktualizowanie nazw rzeczy i osób.

 

  Wielu spośród pacjentów z afazją jest w stanie rozwiązać większość Krzyżówek Tematycznych bez pomocy lub z niewielką pomocą innych osób. Krzyżówki mają w tytule informację dotyczącą kategorii poszukiwanych pojęć, a odgadywane wyrazy definiowane są w możliwie przyjazny dla pacjenta sposób tak, by odwołać się do najbardziej typowych skojarzeń znaczeniowych. Rozwiązania wszystkich krzyżówek zamieszczone są na końcowych stronach każdego zeszytu ćwiczeń.

 

  Formuła krzyżówki stwarza okazję do samodzielnego sprawdzenia poprawności wykonania zadania przez pacjenta (podanie poprawnego hasła stanowiącego rozwiązanie krzyżówki).

  Ten element autokontroli zwiększa wiarę pacjenta we własne możliwości i mobilizuje go do dalszych ćwiczeń rehabilitacyjnych.

 

  W sytuacji, gdy stan zdrowia pacjenta nie pozwala na jego samodzielną pracę, materiał leksykalny zgromadzony w Krzyżówkach Tematycznych może być z powodzeniem wykorzystany do innych ćwiczeń logopedycznych, na przykład w tzw. rozmowie kierowanej z pacjentem. Od inicjatywy i pomysłowości osoby prowadzącej zajęcia z pacjentem zależy sposób wykorzystania nazw zebranych w tematyczne zbiory pojęć. Warto podkreślić, że ćwiczenia z użyciem Krzyżówek Tematycznych może prowadzić zarówno specjalista (neuro)logopeda, jak i rodzina pacjenta.

 

  Tematyka i konstrukcja Krzyżówek Tematycznych czyni z nich pomoc dydaktyczną przydatną nie tylko w terapii osób dotkniętych afazją.

 

Zakres tematyczny:

  •      przedmioty użytkowe
  •      miejsca
  •      ubranie, buty
  •      jedzenie, napoje
  •      natura
  •      pojazdy
  •      osoby
  •      film, sport
  •      zdrowie
  •      wiedza obywatelska

 


Narzędzia logopedyczne i pedagogiczne

Sklep Komlogo