Zapraszamy na szkolenia z narzędzi diagnostycznych i metod terapeutycznych:


korp kold koze kojd kosf kogs metoda strukturalna progesty

fundusze europejskie

Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś

kazdy_ma_cos-druk-5
kazdy_ma_cos-druk-11
Producent: Komlogo
Typ: Książka

Publikacja stanowi atrakcyjną pomoc dla nauczycieli, pedagogów oraz rodziców zainteresowanych problematyką związaną z niepełnosprawnością dziecka z zespołem Downa, w tym jego integracją w środowisku rówieśników.
zawiera 5% VAT
8,00 zł
Rabat
Cena sprzedaży bez VAT7,62 zł


Preloader

Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś

Autorka: Małgorzata Martyniak
Format:
 205x240 mm
Rok wydania: 
2014
Oprawa: 
miękka
ISBN:
978-83-61339-05-2

 

Recenzja publikacji Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś

Autor Małgorzata Martyniak

      Zaproponowana przez Autorkę publikacja stanowi atrakcyjną pomoc dla nauczycieli, pedagogów oraz rodziców zainteresowanych problematyką związaną z niepełnosprawnością dziecka z zespołem Downa, w tym jego integracją w środowisku rówieśników. Krótkie opowiadanie, napisane zgrabnym językiem, w niezwykle naturalny i delikatny sposób wprowadza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w świat, którego nie znają. Olbrzymim atutem książeczki jest zwięzłe przedstawienie w opowiadaniu najczęściej zadawanych pytań dotyczących wyglądu, zachowania i umiejętności dzieci z trisomią. Autorka – jako pedagog i mama chłopca z zespołem Downa – dzieli się także z czytelnikami niezwykle cennymi uwagami dotyczącymi sposobów wprowadzania zagadnień związanych z integracją dziecka niepełnosprawnego, podaje propozycje zajęć, które mogą być przeprowadzone w przedszkolu lub szkole podstawowej. Jest to bardzo przydatna pozycja ze względu na jej terapeutyczne, wychowawcze i językowe walory.

dr Anna Łobos

Stron: 24
format 205x240
ISBN 978-83-61339-05-2

Publikacja wydana przy współpracy z Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Wielkie serce".

Część dochodu za sprzedaży publikacji Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś zasila konto stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Wielkie serce" powstało z potrzeby serca rodziców dzieci z zespołem Downa w 2009 roku i ma status OPP. Swoim zasięgiem obejmuje miasto Bielsko-Biała, powiat bielski, cieszyński, żywiecki i część powiatu oświęcimskiego. Swoją siedzibę  Stowarzyszenie ma w Bielsku-Białej przy ul Barlickiego 15/8.

Naszym podstawowy celem jest pomaganie rodzinom i opiekunom dzieci z zespołem Downa. Pragniemy wspierać ich w każdy możliwy sposób już od momentu pojawienia się dziecka z trisomią21, zarówno organizując terapie dla dzieci  jak również grupy wsparcia dla rodziców, w tym też wszelkiego rodzaju pomoc doradczą . Przyjeżdżamy też do rodzin, w których urodziło się maleństwo z zespołem Downa, by udzielić rodzicom wstępnego instruktażu jak pomóc dziecku i jak odnaleźć się w tej nowej , trudnej sytuacji. Organizujemy również konferencje i szkolenia dla specjalistów , którzy pracują z naszymi dziećmi i pracowników socjalnych, którzy pracują z rodzinami wychowującymi dzieci z ZD.
Oprócz tych wszystkich form pomocy dzieciom i ich rodzinom, nasze stowarzyszenie podejmowało też inicjatywy mające na celu wypoczynek, a także integrację ze społeczeństwem i zmianę świadomości społecznej. Od 2010 roku organizujemy warsztaty prowadzone wśród dzieci i młodzieży przygotowujące do kontaktu z dziećmi z zespołem Downa. W oparciu o te doświadczenia powstała  nasza książeczka Każdy ma coś czego nie ma inny ktoś. Zorganizowaliśmy  także dwie wystawy. Były to: wystawa "Listy do Syna", którą  wypożyczyliśmy od Stowarzyszenia "Bardziej Kochani" oraz wystawa "W Co się bawić" przedstawiająca zdjęcia naszych dzieci w sytuacji naturalnej zabawy , których autorką była Barbara Adamek. Natomiast w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem GRAAL z Krakowa, pomagaliśmy zorganizować w bielskim Teatrze Polskim przedstawienie "Down_us", który poruszał problem narodzin dziecka z zespołem Downa.

W 2012 i 2013 r nasze stowarzyszenie dzięki dotacji otrzymanej z Francji z Fundacji Auchan na rzecz Młodzieży mogło zrealizować nowatorski projekt wprowadzenia dzieci z zespołem Downa do nieintegracyjnego Przedszkola nr 49 w Bielsku-Białej. Projekt nosił nazwę "Wielkie serce w przedszkolu" i okazał sie prawdziwym sukcesem.

Nasze działania od roku 2010 wspiera grupa młodzieżowych wolontariuszy, którzy podobnie jak nasze dzieci mają wielkie serca.

 

Aby dowiedzieć się więcej o działalności stowarzyszenia zapraszamy na naszą stronę internetową www.wielkie-serce.pl lub bezpośrednio do kontaktu drogą e-mailową biuro@wielkie-serce.pl i telefonicznie 662374490.

 


Narzędzia logopedyczne i pedagogiczne

Sklep Komlogo