Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś

kazdy_ma_cos-druk-5
kazdy_ma_cos-druk-11
Typ: Książka

Publikacja stanowi atrakcyjną pomoc dla nauczycieli, pedagogów oraz rodziców zainteresowanych problematyką związaną z niepełnosprawnością dziecka z zespołem Downa, w tym jego integracją w środowisku rówieśników.
zawiera 5% VAT
8,00 zł
Rabat
Cena sprzedaży bez VAT7,62 zł


Preloader

Książka Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś

 

Recenzja publikacji Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś

Autor Małgorzata Martyniak

         Zaproponowana przez Autorkę publikacja stanowi atrakcyjną pomoc dla nauczycieli, pedagogów oraz rodziców zainteresowanych problematyką związaną z niepełnosprawnością dziecka z zespołem Downa, w tym jego integracją w środowisku rówieśników. Krótkie opowiadanie, napisane zgrabnym językiem, w niezwykle naturalny i delikatny sposób wprowadza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w świat, którego nie znają. Olbrzymim atutem książeczki jest zwięzłe przedstawienie w opowiadaniu najczęściej zadawanych pytań dotyczących wyglądu, zachowania i umiejętności dzieci z trisomią. Autorka – jako pedagog i mama chłopca z zespołem Downa – dzieli się także z czytelnikami niezwykle cennymi uwagami dotyczącymi sposobów wprowadzania zagadnień związanych z integracją dziecka niepełnosprawnego, podaje propozycje zajęć, które mogą być przeprowadzone w przedszkolu lub szkole podstawowej. Jest to bardzo przydatna pozycja ze względu na jej terapeutyczne, wychowawcze i językowe walory.

dr Anna Łobos

Stron: 24
format 205x240
ISBN 978-83-61339-05-2

Publikacja wydana przy współpracy z Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Wielkie serce".

Część dochodu za sprzedaży publikacji Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś zasila konto stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Wielkie serce" powstało z potrzeby serca rodziców dzieci z zespołem Downa w 2009 roku i ma status OPP. Swoim zasięgiem obejmuje miasto Bielsko-Biała, powiat bielski, cieszyński, żywiecki i część powiatu oświęcimskiego. Swoją siedzibę  Stowarzyszenie ma w Bielsku-Białej przy ul Barlickiego 15/8.

Naszym podstawowy celem jest pomaganie rodzinom i opiekunom dzieci z zespołem Downa. Pragniemy wspierać ich w każdy możliwy sposób już od momentu pojawienia się dziecka z trisomią21, zarówno organizując terapie dla dzieci  jak również grupy wsparcia dla rodziców, w tym też wszelkiego rodzaju pomoc doradczą . Przyjeżdżamy też do rodzin, w których urodziło się maleństwo z zespołem Downa, by udzielić rodzicom wstępnego instruktażu jak pomóc dziecku i jak odnaleźć się w tej nowej , trudnej sytuacji. Organizujemy również konferencje i szkolenia dla specjalistów , którzy pracują z naszymi dziećmi i pracowników socjalnych, którzy pracują z rodzinami wychowującymi dzieci z ZD.
Oprócz tych wszystkich form pomocy dzieciom i ich rodzinom, nasze stowarzyszenie podejmowało też inicjatywy mające na celu wypoczynek, a także integrację ze społeczeństwem i zmianę świadomości społecznej. Od 2010 roku organizujemy warsztaty prowadzone wśród dzieci i młodzieży przygotowujące do kontaktu z dziećmi z zespołem Downa. W oparciu o te doświadczenia powstała  nasza książeczka Każdy ma coś czego nie ma inny ktoś. Zorganizowaliśmy  także dwie wystawy. Były to: wystawa "Listy do Syna", którą  wypożyczyliśmy od Stowarzyszenia "Bardziej Kochani" oraz wystawa "W Co się bawić" przedstawiająca zdjęcia naszych dzieci w sytuacji naturalnej zabawy , których autorką była Barbara Adamek. Natomiast w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem GRAAL z Krakowa, pomagaliśmy zorganizować w bielskim Teatrze Polskim przedstawienie "Down_us", który poruszał problem narodzin dziecka z zespołem Downa.

W 2012 i 2013 r nasze stowarzyszenie dzięki dotacji otrzymanej z Francji z Fundacji Auchan na rzecz Młodzieży mogło zrealizować nowatorski projekt wprowadzenia dzieci z zespołem Downa do nieintegracyjnego Przedszkola nr 49 w Bielsku-Białej. Projekt nosił nazwę "Wielkie serce w przedszkolu" i okazał sie prawdziwym sukcesem.

Nasze działania od roku 2010 wspiera grupa młodzieżowych wolontariuszy, którzy podobnie jak nasze dzieci mają wielkie serca.

 

Aby dowiedzieć się więcej o działalności stowarzyszenia zapraszamy na naszą stronę internetową www.wielkie-serce.pl lub bezpośrednio do kontaktu drogą e-mailową biuro@wielkie-serce.pl i telefonicznie 662374490.