SZKOLENIA KOMLOGO
korp korp - programy terapii kold kold - programy terapii koze kojd kosf kogs metoda strukturalna Nauka czytania - od sylaby do zdania Baza certyfikowanych specjalistów
DIAGNOZA KOMLOGO
krzyzowki_2_st
krzyzowki_1_krz_hasla5
krzyzowki_1_krz3
Producent: Komlogo
Typ: Zeszyt ćwiczeń

Zeszyt ćwiczeń przygotowany dla osób dorosłych, które na skutek urazu lub choroby utraciły zdolność swobodnego komunikowania się za pomocą słów – rozpoznano u nich afazję.
zawiera 5% VAT
10,00 zł
Rabat
Cena sprzedaży bez VAT9,52 zł

Preloader

Afazja - zeszyty ćwiczeń. Co to? Kto to? Krzyżówki tematyczne 2

Liczba stron: 44
Format: A4
Ilość krzyżówek: 20
Rok wydania: 2013
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-61339-82-3

 

Od autorki: 

  Krzyżówki Tematyczne są pierwszymi z serii zeszytów ćwiczeń przygotowanych z myślą o osobach dorosłych, które na skutek urazu lub choroby utraciły zdolność swobodnego komunikowania się za pomocą słów – rozpoznano u nich afazję.

 

  Podstawowym problemem pacjentów z afazją jest poprawne nazywanie – aktualizowanie pojęć zgodnych w formie (wymówieniu) i treści (znaczeniu) z wzorcem znanym każdemu, kto posługuje się danym językiem. Krzyżówki Tematyczne mają na celu aktualizowanie nazw rzeczy i osób.

 

  Wielu spośród pacjentów z afazją jest w stanie rozwiązać większość Krzyżówek Tematycznych bez pomocy lub z niewielką pomocą innych osób. Krzyżówki mają w tytule informację dotyczącą kategorii poszukiwanych pojęć, a odgadywane wyrazy definiowane są w możliwie przyjazny dla pacjenta sposób tak, by odwołać się do najbardziej typowych skojarzeń znaczeniowych. Rozwiązania wszystkich krzyżówek zamieszczone są na końcowych stronach każdego zeszytu ćwiczeń.

 

  Formuła krzyżówki stwarza okazję do samodzielnego sprawdzenia poprawności wykonania zadania przez pacjenta (podanie poprawnego hasła stanowiącego rozwiązanie krzyżówki).

  Ten element autokontroli zwiększa wiarę pacjenta we własne możliwości i mobilizuje go do dalszych ćwiczeń rehabilitacyjnych.

 

  W sytuacji, gdy stan zdrowia pacjenta nie pozwala na jego samodzielną pracę, materiał leksykalny zgromadzony w Krzyżówkach Tematycznych może być z powodzeniem wykorzystany do innych ćwiczeń logopedycznych, na przykład w tzw. rozmowie kierowanej z pacjentem. Od inicjatywy i pomysłowości osoby prowadzącej zajęcia z pacjentem zależy sposób wykorzystania nazw zebranych w tematyczne zbiory pojęć. Warto podkreślić, że ćwiczenia z użyciem Krzyżówek Tematycznych może prowadzić zarówno specjalista (neuro)logopeda, jak i rodzina pacjenta.

 

  Tematyka i konstrukcja Krzyżówek Tematycznych czyni z nich pomoc dydaktyczną przydatną nie tylko w terapii osób dotkniętych afazją.

 

Zakres tematyczny:

  •  jedzenie, napoje
  •  natura
  •  pojazdy

 

 


Narzędzia logopedyczne i pedagogiczne

Sklep Komlogo