Zapraszamy na szkolenia z narzędzi:

SuperDziecko

plansza 02 cmyk
plansza wklejka
Typ: Gra planszowa

Edukacyjna, wychowawcza i terapeutyczna gra planszowa dla dzieci w wieku od 8 lat.
zawiera 23% VAT
79,00 zł
Rabat
Cena sprzedaży bez VAT64,23 zł


Preloader

 Zestaw dwóch gier planszowych "SuperDziecko"  i "SuperDzieci grają w raz, dwa, trzy!".

Gry przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 lat, a także dla ich opiekunów. Wskazana liczba uczestników gier – od 2 do 6 osób.

   Gry służą dzieciom do zabawy z innymi dziećmi czy rodzicami, mogą być też wykorzystane przez prowadzącego zajęcia (wychowawcę, pedagoga, rodzica) do celów edukacyjno-wychowawczych lub zajęć o charakterze terapeutycznym. Dla tego celu zostały przygotowane przydatne sugestie dla prowadzącego grę, które zostały umieszczone w dodatkowej instrukcji „Instrukcja dla prowadzącego grę”.    Edukacyjne, wychowawcze i terapeutyczne oddziaływanie gier:

1. Nabywanie przez dzieci umiejętności zachowań asertywnych oraz zachowań prospołecznych („SYTUACJA”, „PODZIEL SIĘ”).

2. Budowanie poczucia własnej wartości poprzez zauważanie swojej wyjątkowości i związanego z tym potencjału i możliwości („PANTOMIMA”, „AFIRMACJA”, „MARZENIE”).

3. Pobudzenie empatii i wrażliwości, a także umiejętności dokonywania wyborów i doświadczania związanych z tym skutków („SYTUACJA”, „PODZIEL SIĘ”, „DOBRY DUSZEK”, „KUP SOBIE”).

4. Uzyskanie możliwości odreagowania w sposób bezpieczny stresu związanego z różnymi sytuacjami jakich dziecko mogło bezpośrednio doświadczyć lub być ich świadkiem („SYTUACJA”).

 

   Przed grą dobrze jest omówić z dziećmi takie pojęcia jak „PANTOMIMA”, „AFIRMACJA”, „ASERTYWNOŚĆ”, „EMOCJE”, „UCZUCIA”. Można powiedzieć dzieciom, że będą w trakcie gry aktorami odgrywającymi różne role: mima, aktora, psychologa, innego dziecka, malarza marzeń. Będą tworzyły swoją „mapę marzeń” (mapa ta należy do dziecka).
Dobrze jest wstępnie omówić zasady gry i poszczególne pola, a także sposób poruszania się po planszy. Dzieci poruszają się po polach ułożonych na wzorze „leżącej ósemki”, który stymuluje i integruje współpracę półkul mózgowych człowieka, obniża poziom stresu i relaksuje.PUDEŁKO ZAWIERA:

  • dwustronną planszę,
  • pionki – 6 szt., kostkę do gry – 1 szt., plansze gracza – 6 szt.,
  • karty poleceń - 4 talie po 25 szt., duże karty poleceń - 2 szt.,
  • instrukcje do gier,
  • żetony „buźki” - 72 szt., żetony pieniężne 5 zł - 72 szt.,
  • klepsydrę, czyste kartki A4, kredki, woreczki na żetony.